piątek, 22 czerwiec 2018 godz. 20:51

Projekt - Otwarta firma - w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

To największe na świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi odbędzie się w dniach 16–22 listopada br. równocześnie w ponad 140 krajach świata. Tradycyjnie też Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza szkoły, uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Projekt ten stwarza dla szkół możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia, przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy.

Projekt Otwarta firma składa się z czterech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji:
  • Szkoła podstawowa, klasy I–III – Poznajemy zawody w miejscu pracy.
  • Szkoła podstawowa, klasy IV–VI – Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy.
  • Gimnazjum – Pracownik–pracodawca–przedsiębiorstwo.
  • Szkoła ponadgimnazjalna – Biznes przy tablicy.

Na platformie internetowej http://www.otwarta-firma.junior.org.pl dostępne są materiały dydaktyczne dla nauczycieli, które pozwolą bez trudu przygotować i zrealizować zadania związane z udziałem w projekcie. Szkoła, realizując projekt, stwarza uczniom niepowtarzalną okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących postawy przedsiębiorcze.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Fundacja działa w ramach Junior AchievementWorldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji, zajmującej się edukacją ekonomiczną młodzieży, działającej obecnie w 120 krajach. Dotychczas w programach Fundacji wzięło udział prawie 6,5 miliona uczniów z całej Polski. Wszelkie pytania związane z realizacją projektu proszę kierować do koordynatora, pana Andrzeja Pierchały, tel. 502144458, e-mail: andrzej.pierchala@junior.org.pl.

Z poważaniem,
Zbigniew Modrzewski
Prezes Zarządu
Ulotka z informacjami