czwartek, 19 kwiecień 2018 godz. 17:41

Cyfrowa Akademia dla nauczycieli i uczniów
Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) zaprasza do udziału w programie Cyfrowa Akademia.

Cyfrowa Akademia to platforma edukacyjna oparta na innowacyjnym mechanizmie interaktywnych kursów MOOC. Czym są MOOC-i? To masowe otwarte kursy internetowe (ang. Massive Open Online Courses) kojarzone przede wszystkim z uczelniami wyższymi takimi jak Harvard czy Berkeley. Kursy organizowane przez CEO, po raz pierwszy w Polsce, kierowane są przede wszystkim do nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W Cyfrowej Akademii są kursy z matematyki i przyrody. Każdy z nich składa się z materiałów filmowych oraz zestawu zadań sprawdzających i utrwalających wiedzę zdobytą podczas wideo-lekcji. Z kursów można korzystać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu, w dowolnym momencie. Wykonywane zadania można zapisać i powrócić do nich w każdej chwili. Elastyczność i łatwy dostęp do materiałów to największe zalety MOOC-ów.

CEO zaprasza nauczycieli wraz z uczniami do skorzystania z kursów, przesyłanych materiałów oraz scenariuszy lekcji.
Regulamin programu, szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.ceo.org.pl/cyfrowaakademia

Zespół projektu Cyfrowa Akademia
Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10