wtorek, 23 styczeń 2018 godz. 07:05

Konferencja O umiejętnościach językowych w edukacji wczesnoszkolnej

20 października 2009 r. odbyła się konferencja O umiejętnościach językowych w edukacji wczesnoszkolnej. Uczestniczyło w niej ponad 130 nauczycieli, doradców, konsultantów oraz wizytatorów z różnych miast, miasteczek i wsi naszego województwa. Otwarcia konferencji dokonała pani Grażyna Szczepańska, wicedyrektor KPCEN w Toruniu.

Uczestnicy z zainteresowaniem i uwagą wysłuchali wykładu pani profesor Doroty Klus-Stańskiej - Uniwersytet Gdański - na temat Nie mów, co myślisz, ale powiedz to ładnie. Wczesna edukacja jako trening niemocy językowej.

Następnie pani profesor Małgorzata Żytko - Uniwersytet Warszawski - członek zespołu badawczego projektu Badanie umiejętności podstawowych uczniów klas trzecich szkoły podstawowej (koordynator części badań dotyczącej umiejętności językowych) zaprezentowała wyniki badań umiejętności językowych trzecioklasistów, a po przerwie na kawę omówiła Konteksty osiągnięć szkolnych trzecioklasistów.

Na zakończenie konferencji wykład na temat Jak pomóc uczniom z trudnościami w nabywaniu umiejętności językowych wygłosiła pani dr Jadwiga Jastrząb, pracownik naukowy UMK w Toruniu.

Konferencja odbywała się w wyjątkowo ciekawym miejscu, jakim jest Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Uczestnicy spotkania zapoznali się z interesującą ofertą edukacyjną CSW Znaki Czasu , a także skorzystali z możliwości bezpłatnego zwiedzania obiektu z przewodnikiem.

Konferencja była współfinansowana przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.
Zgodnie z ustaleniami przekazujemy uczestnikom prezentacje pani profesor Małgorzaty Żytko.

Koordynator konferencji - Marzenna Wierzbicka, konsultant KPCEN w Toruniu

Spotkanie dla nauczycieli do doradców - relacja i zaproszenie
Nowy numer UczMy