czwartek, 19 kwiecień 2018 godz. 17:41

Chłopska Szkoła Biznesu – gra ekonomiczna

Małopolski Instytut Kultury serdecznie zaprasza nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, przedmiotów ekonomicznych, WOS-u, historii oraz pedagogów szkolnych i doradców zawodowych pracujących z młodzieżą na bezpłatne szkolenie z wykorzystania ekonomicznej gry edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”, która jest sprawdzonym narzędziem do prowadzenia zajęć z przedsiębiorczości oraz integracji klas.

Pierwsze wydanie gry powstało w 2010 roku, obecnie jest ona używana przez pracowników ponad 700 instytucji w całej Polsce – szkół, uczelni, urzędów pracy, poradni psychologiczno-pedagogicznych, instytucji rynku pracy, organizacji pozarządowych.

W trakcie warsztatu uczestnicy poznają historię andrychowskiego ośrodka tkackiego, na bazie której powstała gra, oraz w praktyce (poprzez udział w dwóch rozgrywkach) przekonają się, jakie korzyści może przynieść jej wykorzystanie w zajęciach (nauka pojęć mikro- i makroekonomicznych, kształtowanie postawy przedsiębiorczej, rozwój kreatywności i myślenia strategicznego, integracja grupy i wiele innych). Gra jest sprawdzonym narzędziem do pracy z grupami od 12 do 30 osób powyżej dwunastego roku życia.

Szkolenie obędzie się 5 października 2016 roku (środa) o godz. 11.00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki przy Alei Solidarności 1–3 w Toruniu i potrwa ok. 3,5 godziny.

Zapisy na warsztat przyjmowane są mailowo pod adresem csb@mik.krakow.pl do 29 września (czwartek) do godziny 16.00. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy, adres e-mail oraz nazwę szkoły, którą Państwo reprezentują. Decyduje kolejność zgłoszeń (30 miejsc). Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone. Więcej informacji pod numerem telefonu 509 559 048.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Szczegółowy program szkolenia, informacje na temat gry, a także jej zdjęcie znajdą Państwo w załączonych materiałach oraz na stronie www.csb.mik.krakow.pl
Program szkolenia z Chłopskiej Szkoły Biznesu w Toruniu, Ulotka CSB
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – szkolne wyzwanie
Coachingowe lekcje w Brzoziu