wtorek, 23 styczeń 2018 godz. 08:55

log in

 
 
Olędrzy - osadnicy znad Wisły. Sąsiedzi bliscy i obcy

Fundacja Ośrodek Inicjatyw Społecznych ANRO w Złotorii od sierpnia do listopada br. realizuje cykl działań popularyzujących dziedzictwo olędrów - mennonitów, osadników lokowanych od XVI w. na obszarze doliny Dolnej Wisły. Zorganizowanych zostanie kilkanaście działań powiązanych ze sobą tematycznie pod wspólnym tytułem Olędrzy - osadnicy znad Wisły. Sąsiedzi bliscy i obcy. Centralnym wydarzeniem będzie sesja naukowa z udziałem prelegentów z kraju i z zagranicy w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce w dniach 22-23.09.2016 r.

Na merytorycznej zawartości sesji oparta będzie agenda działań towarzyszących, takich jak: spotkanie ekumeniczne, biesiada z degustacją tradycyjnych potraw "olęderskich", prelekcje i spektakl teatralny, konkursy, wycieczka edukacyjna śladami olędrów–menonitów. Działania te przybliżą mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego specyfikę wyznaniową i kulturową olędrów wyznania mennonickiego.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ambasady Królestwa Niderlandów, Gminy Obrowo.

Więcej informacji i program konferencji w załącznikach.

Program sesji.pdf, Program sesji naukowej
Spotkanie dla nauczycieli do doradców - relacja i zaproszenie
Nowy numer UczMy
012121122123
Organem prowadzącym dla Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.   kontakt
oferta

Copyright (C) 2008-2016 by Administrator <strona@kpcen.pl>