sobota, 18 listopad 2017 godz. 09:39

Pierwsze spotkanie sieci „Coaching w edukacji”

11 października 2016 roku w sali konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia Coaching w edukacji. Sieć jest przeznaczona dla wszystkich nauczycieli, którzy pragną wykorzystywać w swojej pracy z uczniami .narzędzia coachingowe. Sieć Coaching w edukacji prowadzą: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Koordynatorami pracy sieci są Danuta Potręć, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Zajęcia w ramach sieci poprowadzą Tatiana Mielcarek, Dominika Warska, Małgorzata Kaczmarek oraz zaproszeni eksperci.

Na pierwszym spotkaniu ustalono zasady współpracy uczestników sieci oraz ustalono harmonogram spotkań w roku szkolnym 2016/2017. Nauczyciele współpracujący w ramach sieci będą spotykać się co dwa miesiące w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, zaś pomiędzy spotkaniami będą dzielili się wiedzą i umiejętnościami, korzystając z platformy Moodle Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Wszyscy nauczyciele zostaną przygotowani do pracy na platformie – szkolenie z obsługi platformy Moodle poprowadzą Izabella Milewska-Warta oraz Marzena Jarocka z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu. Warsztaty z posługiwania się platformą Moodle odbędą się w sobotę 5 listopada oraz w piątek 25 listopada w sali dydaktycznej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

Pierwsze spotkanie sieci poprowadziła Tatiana Mielcarek, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 10 w Toruniu. Zajęcia zostały poświęcone wartościom w życiu człowieka. Tatiana Mielcarek zapoznała uczestników spotkania z metaforyczną bajkę o pękniętym dzbanie, mówiącą o tym, że nikt nie jest doskonały, ale to właśnie dzięki niedoskonałości świat jest piękny i różnorodny. Prowadząca spotkanie zachęciła nauczycieli do rozmowy na temat wartości i poprosiła ich o zastanowienie się, jakie wartości są najważniejsze w ich życiu oraz czy żyją w zgodzie z uznawanymi przez siebie wartościami.

W czasie spotkania głos zabrała również Elżbieta Wiśniewska, prezentując czasopisma pedagogiczne i psychologiczne poświęcone zagadnieniom wychowawczym, dostępne w czytelni Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Kolejne spotkanie, zaplanowano na 6 grudnia 2016 roku. Zapraszamy uczestników sieci.
Doradztwo zawodowe dziś i jutro - sieć współpracy i samokształcenia
Jaką rolę spełnia eksperyment w edukacji? - sprawozdanie
012119120