wtorek, 23 październik 2018 godz. 00:37

Humanistyczna sieć współpracy w Brodnicy

To działa! Znane i nieznane metody aktywizujące uczniów to temat drugiego spotkania nauczycieli języka polskiego i przedmiotów humanistycznych uczestniczących w sieci współpracy i samokształcenia. Odbyło się ono i miało charakter warsztatowy.

W pierwszej części prowadzonej przez Ewę Kondrat, konsultantkę KPCEN w Toruniu i Dorotę Kossakowską, doradczynię przedmiotów humanistycznych, nauczyciele poznali ciekawe metody aktywizujące oparte głównie na wykorzystaniu tego, co współczesnemu uczniowi jest najbliższe – gier, emotikonów czy symboli.

Z kolei druga część spotkania upłynęła pod znakiem dzielenia się doświadczeniem przez uczestników sieci. Wielu nauczycieli zaprezentowało metody aktywizujące, które sprawdzają się w pracy z ich uczniami. Mieliśmy więc okazję przypomnieć sobie m.in. metodę stacji czy podchody polonistyczne, a także zapoznać się z kodowaniem i „rysowaniem poezji”. Wspólne ćwiczenia i zabawa wywołały wiele emocji wśród uczestników spotkania.

Na zakończenie nauczyciele podali liczne pomysły, jak wykorzystać nowe umiejętności pracy z uczniami na lekcjach różnych przedmiotów. Ustalono też termin kolejnego spotkania sieci. Odbędzie się ono w styczniu, a jego tematem będzie ocenianie kształtujące i OKzeszyt jako elementy motywowania uczniów do nauki.

Dorota Kossakowska
Szkoła No Bell – wyjazd studyjny - sprawozdanie
Żeby chciało nam się chcieć… ruszyła sieć
polityka prywatności