wtorek, 23 styczeń 2018 godz. 08:59

Ogólnopolski Projekt Edukacja Globalna

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jako instytucja partnerska Ośrodka Rozwoju Edukacji od 2014 roku bierze udział w realizacji ogólnopolskiego projektu dotyczącego Edukacji Globalnej. W latach 2014-2015 koordynatorem regionalnym projektu była Danuta Potręć, konsultantka KPCEN w Toruniu. W roku 2016 dołączyła do niej Regina Strzemeska oraz Zofia Spalińska, która wspiera koleżanki w pracy organizacyjnej i szkoleniowej.

W ramach projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju” (2016-2017) liderzy z 10 szkół województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Następnie liderzy przekazali swoją wiedzę i doświadczenie nauczycielom, z którymi wspólnie zaplanowali działania. Szkoły zorganizowały Tydzień Edukacji Globalnej, w tym roku pod hasłem „Razem dla Pokoju” (14-20 listopada 2016 r.) oraz konkurs plastyczny „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030?”dla uczniów szkół podstawowych.

Szkoły odwiedzili również wolontariusze, którzy spotykali się z uczniami i przekazali im swoje doświadczenia z pracy w krajach rozwijających się oraz zapoznali młodych ludzi z ideą wolontariatu. Moduł I Projektu został podsumowany 9 grudnia 2016 r. w Warszawie w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji. Moduł II realizowany będzie w roku 2017.

10 szkół uczestniczących w projekcie:
  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu (technikum i szkoła zasadnicza)
  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu
  • Szkoła Podstawowa w Czernikowie
  • Szkoła Podstawowa w Świętosławiu
  • Szkoła Podstawowa w Nowogrodzie
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Chełmży
  • Szkoła Podstawowa w Płużnicy
  • Szkoła Podstawowa w Osieku koło Brodnicy
  • Zespół Szkół w Dąbrowie Biskupiej
Spotkanie dla nauczycieli do doradców - relacja i zaproszenie
Nowy numer UczMy