niedziela, 24 czerwiec 2018 godz. 14:25

Edukacja globalna – Moduł II

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest partnerem Ośrodka Rozwoju Edukacji w realizacji ogólnopolskiego projektu Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju. Danuta Potręć, koordynatorka wojewódzka i konsultantka KPCEN w Toruniu uczestniczyła w szkoleniu przygotowującym do realizacji Modułu II projektu, które odbyło się w Sulejówku w dniach 20-22 stycznia 2017 r.

Pierwszego dnia pod kierunkiem Marcina Mydlaka, trenera i coacha z Norman Benett Group, koordynatorzy opracowali cztery części warsztatów dla szkolnych liderów, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem trenerskim.
Kolejnego dnia dr hab. Krystyna Błeszyńska, prof. SGGW oraz dr Laura Koba z UJ podzieliły się swoją wiedzą z uczestnikami spotkania. Pierwsza prelegentka mówiła na temat wielokulturowości w szkole, kompetencjach obywatelskich i międzykulturowych nauczycieli/rad pedagogicznych oraz edukacji dla pokoju. Druga odniosła się do Celu 4 Zrównoważonego rozwoju – Prawa do edukacji oraz Celu 16 – Pokój, Sprawiedliwość.

Ostatni dzień poświęcony był dobrym praktykom Instytutu Globalnej Odpowiedzialności (IGO) w wprowadzaniu edukacji globalnej w klasach 0-3/4. Marta Gontarska dzieliła się pomysłami i wieloletnim doświadczeniem pracy w IGO.
Ważnym przedsięwzięciem, rozpoczynającym realizację Modułu II projektu Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju, będzie szkolenie dla dziesięciu szkolnych liderek z naszego województwa, które odbędzie się w Sulejówku w drugiej połowie lutego 2017 r.

oprac. Danuta Potręć, konsultantka KPCEN w Toruniu,
regionalna koordynatorka projektu
Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych przechodzi do historii