czwartek, 16 sierpień 2018 godz. 10:27

Czytanie w przedszkolu - sprawozdanie

Kolejne już spotkanie nauczycieli wychowania przedszkolnego uczestniczących w sieci współpracy i samokształcenia: „Czytanie już w przedszkolu", odbyło się 23 marca 2017 roku w Przedszkolu im. M. Konopnickiej w Brodnicy. Tematem przewodnim były „Zabawy stare i nowe w kształtowaniu umiejętności czytania”.

Prowadzącą spotkanie była koordynatorka sieci Wioletta Sokołowska, doradczyni wychowania przedszkolnego.
Nauczycielki biorące udział w spotkaniu miały okazję poznać wiele zabaw i ćwiczeń, które kształtują umiejętność czytania. Wspólnie omówione zostały napotykane na co dzień problemy do rozwiązania. Zaproponowane zabawy zostały przećwiczone, aby zauważyć sens i walory prowadzonych zajęć.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wymienili się doświadczeniami oraz przykładami zabaw, które wykorzystują w codziennej pracy.

Nauczyciel XXI w. – zakończenie pracy sieci