niedziela, 28 maj 2017 godz. 16:49

Reforma edukacji 2017

Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu było realizatorem szkoleń zleconych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy dotyczących Reformy edukacji 2017.

Konsultanci realizowali powierzone zadanie w powiatach: brodnickim, chełmińskim i golubsko-dobrzyńskim. Pierwsza tura bezpłatnych konferencji dla dyrektorów, nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek wymienionych powiatów odbyła się 3, 4 i 10 kwietnia. Druga miała miejsce 24, 25 i 26 kwietnia, kolejno w Chełmnie, Brodnicy i Golubiu-Dobrzyniu. Konsultantów wspomagali doradcy metodyczni z Brodnicy.

Spotkanie składało się z dwóch części. W części ogólnej omawiane były podstawowe założenia, filozofia zmiany oraz kierunki działań reformy. W drugiej konsultanci w ramach swoich specjalizacji ukazywali nauczycielom zmiany w podstawach programowych poszczególnych przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej, specjalnej i branżowej.

Dziękujemy dyrektorom i nauczycielom za uczestniczenie w konferencjach.

oprac. Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji

Dziękujemy dyrektorom i nauczycielom za uczestniczenie w konferencjach.

oprac. Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji
Dzielimy się doświadczeniami z dyrektorami i nauczycielami z województwa świętokrzyskiego
Stres i picturebook „Kłopot” Iwony Chmielewskiej