wtorek, 12 grudzień 2017 godz. 05:30

Spotkanie liderów szkolnych edukacji globalnej

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jako instytucja partnerska Ośrodka Rozwoju Edukacji realizuje ogólnopolski projekt „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”. Szkolni liderzy edukacji globalnej spotkali się na seminarium, które odbyło się w Toruniu 30 września 2017 r. w gościnnych progach Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. E. Zawackiej. Spotkanie w ramach projektu przygotowały koordynatorki regionalne: Danuta Potręć i Regina Strzemeska, konsultantki KPCEN w Toruniu.

Spotkanie liderów szkolnych edukacji globalnej

10 liderek ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego zaangażowanych w projekt i 7 nowych liderek, które biorą udział w projekcie od września 2017 r., miały okazję uczestniczyć w interesującym szkoleniu przygotowanym przez Witolda Jankowiaka na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju. Spotkanie stwarzało przestrzeń do przedyskutowania wątpliwości i poszerzenia swojej wiedzy.

Koordynatorki projektu uroczyście wręczyły Certyfikaty Szkoły Globalnej oraz Certyfikaty dla aktywnych liderów w ubiegłym roku szkolnym.

Ważną częścią seminarium było zapoznanie uczestniczek z zadaniami projektowymi w Module II oraz przekazanie materiałów do pracy z uczniami nowym szkolnym liderkom.

Lista szkół uczestniczących w ogólnopolskim projekcie „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”

1. SP im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie

2. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu

3. SP nr 3 w Chełmży