środa, 18 lipiec 2018 godz. 21:57

Metody eksperymentu naukowego w edukacji - sprawozdanie

Eksperyment naukowy - wybór czy konieczność? Konieczność. Szkolenie nauczycieli ze szkoły podstawowej i wygaszanego gimnazjum w Bobrowie przeprowadzono 7 października 2017 r. w pracowniach KPCEN w Toruniu w ramach Projektu Innowacyjna Edukacja w Gminie Bobrowo.

Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z metodyką prowadzenia eksperymentu naukowego w edukacji ze szczególnym uwzględnieniem metody problemowej. Innowacyjne nauczanie przedmiotów przyrodniczych zwiększa zainteresowanie uczniów naukami przyrodniczymi. Obecni na zajęciach nauczyciele różnych przedmiotów mogli przekonać się, że zarówno eksperyment, a szczególnie metodę problemową, należy realizować na wszystkich etapach edukacyjnych z odpowiednim poziomem trudności.

Szkolenie prowadzili: Maria Aleksandra Gancarz, konsultantka ds. przedmiotów przyrodniczych i dr Krzysztof Rochowicz, specjalista w zakresie pracowni mobilnych w KPCEN w Toruniu.

Co daje eksperyment prowadzony samodzielnie, obrazują zdjęcia. W takich samych zajęciach będą uczestniczyli nauczyciele z pozostałych szkół gminy Bobrowo, o czym będziemy sukcesywnie informować.

Tekst, Maria Aleksandra Gancarz, zdjęcia: Agnieszka Przybyszewska i Sylwia Fila

Nauczyciel XXI w. – zakończenie pracy sieci