poniedziałek, 22 styczeń 2018 godz. 16:53

Mediacje Rówieśnicze - propozycja dla szkół

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie we współpracy z Polskim Centrum Mediacji zorganizowało szkolenie rekomendowane dla liderów edukacyjnych, którzy w roku szkolnym 2017/2018 będą realizować szkolenia z zakresu Mediacji szkolnych i dla Mediatorów Rówieśniczych.
Szkolenie nadało uprawnienia edukatorskie do prowadzenia warsztatów w szkołach i placówkach, przygotowując pracowników oświaty, nauczycieli i uczniów do roli Mediatorów Rówieśniczych zgodnie ze standardami prowadzenia mediacji i postępowania mediatora, uchwalonymi przez Społeczną Radę do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości 26 czerwca 2006 r.

Uprawnienia Edukatora Mediatorów Rówieśniczych uzyskała Wiesława Kuban, konsultantka Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, otrzymując po udziale w szkoleniu Certyfikat Edukatora Mediatorów Rówieśniczych nr 376/EDM/Warszawa 2017.
Konsultantka zaprezentowała podejmowane działania w zakresie mediacji podczas Międzynarodowej Konferencji organizowanej w partnerstwie z norweską organizacją Trygg Learning (Safe Lerning) nt.,, Edukacja prawna młodzieży szkolnej oraz mediacja w szkole - w świetle teorii i praktyki”, która odbyła się w Warszawie w dniach 18-19 października 2017 r.

W roku szkolnym 2017/2018 będą realizowane zajęcia dla szkół, które zdecydują się na wprowadzenie mediacji do swoich placówek, jako sposobu rozwiązywania konfliktów.

Szkoły zainteresowane ww. szkoleniem zapraszamy do zgłaszania się do współpracy z ekspertem – Wiesławą Kuban, Edukatorem Mediatorów Rówieśniczych – kontakt e-mailowy: Wieslawa.Kuban@kpcen-torun.edu.pl , nr tel. 881 93 44 85
Spotkanie dla nauczycieli do doradców - relacja i zaproszenie
Nowy numer UczMy