środa, 18 lipiec 2018 godz. 22:00

O informatyce w edukacji wczesnoszkolnej

W czwartek 14 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy odbyło się spotkanie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.
Celem spotkania było omówienie zagadnień dotyczących zmian w nowej podstawie programowej edukacji informatycznej dla I etapu i zapoznanie nauczycieli z zestawem ćwiczeń do kodowania i programowania, które można wykorzystać bez komputera.

Podczas spotkania Maria Łaszkiewicz, doradca metodyczny omówiła z nauczycielami treści zawarte w podstawie programowej z edukacji informatycznej. Następnie Elżbieta Kupczyk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2, która pasjonuje się edukacją informatyczną , w przystępny sposób w formie warsztatowej kodowała i programowała razem z nauczycielami . Była praca w grupach, w parach i ćwiczenia w formie zabawy. Uczestnicy zaangażowali się podczas wykonywanych ćwiczeń. Na zakończenie Marek Tuładziecki, informatyk, pokazał ćwiczenia z ozobotami.

Nauczyciele wyrazili swoje zadowolenie z takiej formy spotkania i czekają na następne.
Nauczyciel XXI w. – zakończenie pracy sieci