poniedziałek, 25 czerwiec 2018 godz. 03:57

Poloniści jesienią, poloniści zimą - zaproszenie na konsultacje zespołowe (lapbook)
Zapraszam polonistów
do udziału w bezpłatnych konsultacjach zespołowych
Tworzenie lapbooków tematycznych,
poświęconych lekturom lub zagadnieniom językowym.
Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2018 r.
w godz. 16.00 - 18.15.

w KPCEN w Toruniu, ul. H. Sienkiewicza 36

Ze względów organizacyjnych chętni proszeni są o zapisy drogą e-mailową: Ewa.Kondrat@kpcen-torun.edu.pl do 15 stycznia. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszam polonistów
do udziału w bezpłatnych konsultacjach zespołowych
Tworzenie lapbooków tematycznych,
poświęconych lekturom lub zagadnieniom językowym.
Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2018 r. w godz. 16.00 - 18.15.
w KPCEN w Toruniu, ul. H. Sienkiewicza 36

Poloniści jesienią

Trzy grupy polonistów wzięły udział w jesiennych warsztatach poświęconych Nowym akcentom w nauczaniu języka polskiego. Zajęcia, które odbyły się w Toruniu oraz w Brodnicy, poprowadziły Ewa Kondrat i Danuta Potręć, konsultantki KPCEN w Toruniu.
Warsztaty były okazją do wspólnego przeanalizowania nowej podstawy programowej i Informatora o egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego od roku szkolnego 2018/19. Uczestnicy mieli okazję poznać rozwiązania metodyczne, które pozwolą w ekonomiczny i ciekawy dla uczniów sposób realizować zapisy podstawy programowej. Podczas zajęć nauczyciele zastosowali w praktyce narzędzia m.in. odwołujące się do nowoczesnych technologii (np. tworzenie testów za pomocą aplikacji Kahoot). Dużym zainteresowaniem cieszył się też lapbook - graficznie inspirująca forma selekcji i prezentacji treści na dany temat.

Bardzo cenną częścią spotkań była prezentacja efektów zastosowania zaproponowanych metod w pracy z uczniami zarówno na lekcjach przedmiotowych, zajęciach dodatkowych i podczas zastępstw. Wymiana uwag i doświadczeń - bezcenna.
Podczas warsztatów część zagadnień została tylko zasygnalizowana. Wychodząc naprzeciw potrzebom, które zostały zgłoszone przez uczestników w ankietach, tematy, które cieszyły się największym zainteresowaniem, zostaną omówione w trakcie dodatkowych spotkań przedmiotowych.

Ewa Kondrat, konsultantka ds. języka polskiego
Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych przechodzi do historii