poniedziałek, 25 czerwiec 2018 godz. 04:02

Doświadczenia uczniowskie w małej skali

W środę 24.01.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Brodnicy odbyła się konsultacja dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych Doświadczenia uczniowskie w małej skali, jak uczyć ciekawie zagadnień przyrodniczych i realizować podstawę programową. Zajęcia prowadziła Maria Aleksandra Gancarz konsultant KPCEN w Toruniu oraz Małgorzata Czaplicka doradca metodyczny. Celem konsultacji było doskonalenie umiejętności nauczycieli w realizowaniu podstawy programowej ze szczególnym uwzględnieniem metody problemowej. więcej...

W środę 24.01.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Brodnicy odbyła się konsultacja dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych Doświadczenia uczniowskie w małej skali, jak uczyć ciekawie zagadnień przyrodniczych i realizować podstawę programową. Zajęcia prowadziła Maria Aleksandra Gancarz konsultant KPCEN w Toruniu oraz Małgorzata Czaplicka doradca metodyczny. Celem konsultacji było doskonalenie umiejętności nauczycieli w realizowaniu podstawy programowej ze szczególnym uwzględnieniem metody problemowej. Omawiano na zajęciach przykłady realizacji zapisów wymagań podstawy programowej. W sposób praktyczny pokazano, jak ciekawie uczyć uczniów przedmiotów przyrodniczych. Jednym z głównych założeń było projektowanie doświadczeń możliwych do realizacji w każdych warunkach szkolnych. Nauczyciele mieli okazję sami wykonać wybrane doświadczenia oraz dzielić się przykładami dobrej praktyki. Efektywnej pracy sprzyjała dobra atmosfera podczas konsultacji.

Tekst - Małgorzata Czaplicka doradca przedmiotów przyrodniczych.
Zdjęcia - M.A. Gancarz i M. Czaplicka

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych przechodzi do historii