piątek, 20 kwiecień 2018 godz. 05:15

Dobra informacja

Konsultanci KPCEN w Toruniu doskonalili redagowanie informacji medialnej 7.04.2010 r.

Z uwagi na dużą liczbę różnorodnych działań prowadzonych przez konsultantów i konieczności zamieszczania informacji o nich na stronie internetowej oraz przesyłania ich do innych placówek i mediów, wynikła potrzeba szkolenia się w redagowaniu informacji medialnej. Zajęcia poprowadził dziennikarz Andrzej Churski.

Uczestnicy spotkania poznali budowę informacji, dowiedzieli się, na co należy zwracać uwagę, a czego unikać przy redagowaniu tekstów informacyjnych. 5 W + H, zasadę odwróconej piramidy oraz trafny tytuł próbowali zastosować w ćwiczeniach redakcyjnych.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – szkolne wyzwanie
Coachingowe lekcje w Brzoziu