niedziela, 23 wrzesień 2018 godz. 11:54

IV edycja projektu Toruński Urząd dla Młodzieży w roku szkolnym 2017/18 - rozstrzygnięta

W tym roku projekty do IV edycji Toruński Urząd dla Młodzieży przysłało 13 zespołów z 6 placówek miasta Torunia. W projektach zgłoszonych wzięło udział 48 uczniów pod kierunkiem 6 nauczycieli. Członkowie Komisji podczas posiedzenia 1 lutego 2018 r. w KPCEN w Toruniu wyłonili laureatów i wskazali wyróżnione prace.

Laureaci (placówka, nazwa projektu, opiekunowie, liczba uczniów)

I miejsce - Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu, Łopata czy herbata ? Małgorzata Sobczak, 3 uczniów
I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, Procedury zawarcia małżeństwa cywilnego, Agnieszka Leśna, 3 uczniów
II miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, Złożenie wniosku o dowód osobisty dla dorosłych i dzieci, Jacek Zywert, 3 uczniów
III miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Toruniu w Toruniu, Kwalifikacja wojskowa, Jacek Zywert, 3 uczniów
Projekty wyróżnione:
  • Zespół Szkół Technicznych w Toruniu, Jak uzyskać pozwolenie na budowę? Magdalena Pulikowska - Dąbkiewicz, 4 uczniów
  • Zespół Szkół nr 8 w Toruniu, W jaki sposób zarejestrować akt zgonu oraz akt urodzenia ? Joanna Rybicka – Lewandowska, 4 uczniów
  • Zespół Szkół nr 8 w Toruniu, Śluby cywilne, Joanna Rybicka – Lewandowska, 3 uczniów
Gratulacje dla laureatów IV edycji Toruńskiego Urzędu dla Młodzieży

IV edycja Toruńskiego Urzędu dla Młodzieży za nami. Wpłynęły prace o bardzo zróżnicowanym charakterze. Pojawiły się nowe tematy, nowe pomysły. Zaprezentowano kolejne z pasją i olbrzymim zaangażowaniem. Nadesłane prace przedstawiają wysoki poziom merytoryczny i oryginalną, atrakcyjną formę prezentacji. Celem projektu Toruński Urząd dla Młodzieży jest zwiększenie aktywnego udziału młodzieży w życiu publicznym oraz rozwój postaw obywatelskich.

W skład komisji oceniającej pracę wchodziło 8 przedstawicieli z: Urzędu Miasta Torunia i KPCEN w Toruniu.
Uroczysta prezentacja projektów edukacyjnych została zaplanowana na 1 marca 2018 r. o godzinie 13.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II - Wyższe Seminarium Duchowne, Pl. Bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu.

Zofia Spalińska Konsultantka KPCEN - Koordynator projektu
Czas podziękowań i dobrych życzeń
Nowy dyrektor KPCEN w Toruniu