poniedziałek, 25 czerwiec 2018 godz. 04:00

Warsztaty dla nauczycieli języka niemieckiego w szkołach o profilu zawodowym

Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli i Instytut Goethego w Warszawie zapraszają na warsztaty Język niemiecki jako język zawodowy: kreatywne metody nauczania dla nauczycieli języka niemieckiego drugiego etapu edukacji (klasy 4-8) i nauczycieli języka niemieckiego szkół o profilu zawodowym.

Warsztaty odbędą się 22.03.2018r. w godz.15:00 -18:15

Zaprezentowane zostaną m.in. techniki pracy przy pomocy stacji, „spaceru po klasie”, „łowcy autografów”, „żywych zdań”, „gorącego krzesła”, słowniczka fachowych pojęć, „speeddating”, „small talk”, minidialogu i wielu innych, które są pomocne w nauczaniu specjalistycznego języka niemieckiego.

Przygotowanie uczniów do wykonywania zawodu z wykorzystaniem języka niemieckiego w kraju lub za granicą napotyka na wiele trudności. Prowadzący warsztaty Adam Grodek postara się odpowiedzieć na Państwa pytania. Zachęcamy do zapisów poprzez stronę internetową:

www.goethe.de/ins/pl

Informacji udziela: Regina Strzemeska, konsultant ds. języków obcych KPCEN Toruń
kom. 881-93-34-26, e-mail: regina.strzemeska@kpcen-torun.edu.pl
Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych przechodzi do historii