niedziela, 23 wrzesień 2018 godz. 11:52

Informacja o konkursie Wielcy Polacy

Wojewódzki etap Konkursu Interdyscyplinarnego Wielcy Polacy za nami

Uczniowie klas VI i VII szkół podstawowych oraz klas II i III gimnazjum naszego województwa, zdobywszy wcześniej odpowiednią liczbę punktów, pisali test podczas etapu wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wielcy Polacy, który odbył się 1 marca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Uczestników: uczniów, nauczycieli oraz rodziców powitała Małgorzata Kowalczyk-Przybytek, przewodnicząca konkursu, przekazując zebranym życzenia powodzenia od ks. dr. Pawła Nowogórskiego, któremu obowiązki duszpasterskie nie pozwoliły być obecnym. Życzenia sukcesów dla uczniów oraz wartość wydarzenia podkreślili zaproszeni goście: Maria Mazurkiewicz, wicekurator oraz Czesław Ficner, wicedyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim, który reprezentował Marszałka Województwa, Piotra Całbeckiego.

Wojewódzki etap Konkursu Interdyscyplinarnego Wielcy Polacy za nami

43 uczniów z zapałem i nadzieją na sukces rozwiązywało przez 90 minut 19 zadań dotyczących życia bohaterki tegorocznego konkursu, św. s. Faustyny Kowalskiej. Z wynikami etapu wojewódzkiego można zapoznać się na stronie organizatora wydarzenia, Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku: http://gorsk.org.pl/2018/03/02/etap-3-wojewodzki/. Gala podsumowująca tegoroczną Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Wielkich Polakach – Św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski będzie miała miejsce w CEM w Górsku 12 kwietnia 2018 r.

Za uczniów z rejonów, których komisjom przewodniczą, trzymały kciuki konsultantki KPCEN w Toruniu: Danuta Potręć (rejon 2) i Dorota Andrzejewska (rejon 4). Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do konkursu.

Czas podziękowań i dobrych życzeń
Nowy dyrektor KPCEN w Toruniu