niedziela, 23 wrzesień 2018 godz. 13:00

Żywe słowo w Czernikowie

W XII Konkursie Recytatorskim Twórców Ziemi Dobrzyńskiej w Czernikowie „Dobrze, ziemio…”, który odbył się 17 marca 2018 r., wyłoniono zwycięzców. Przewodnicząca jury, wieloletnia członkini kapituły konkursu, Danuta Potręć (konsultantka KPCEN w Toruniu), podkreśliła bardzo wysoki poziom tegorocznej edycji. Uczniowie recytowali utwory poetów ziemi dobrzyńskiej, m.in. Gustawa Zielińskiego, Jerzego Pietrkiewicza, Jadwigi Jałowiec oraz twórców Lipnowskiej Grupy Literackiej, w tym Dariusza Chrobaka, który jest dyrektorem Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie i organizatorem tego wydarzenia. Nagrody i wyróżnienia otrzymało kilkunastu uczniów, natomiast nagroda Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej powędrowała do ucznia szkoły podstawowej w Trzebiegoszczy, Artura Drzażdżewskiego.

W ramach promocji działalności toruńskiego KPCEN-u, Małgorzata Trzeciak, dyrektor placówki, przekazała nagrodę dla wyróżniającego się uczestnika. Konkursowi towarzyszyły wystawy rzeźb i zdjęć, występ grupy tanecznej „Mali czernikowianie” oraz solistek z chóru szkolnego „Pikolo”. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami, sesją zdjęciową, wpisami poetów do tomików wierszy.

Czas podziękowań i dobrych życzeń
Nowy dyrektor KPCEN w Toruniu