niedziela, 24 czerwiec 2018 godz. 10:47

I spotkanie sieci „Zarządzanie placówką oświatową”

Pierwsze spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Zarządzanie placówką oświatową” odbyło się 21 marca 2018 w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Czernikowie. W swoich gościnnych progach przywitał nas Dariusz Chrobak, dyrektor szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od spaceru edukacyjnego, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć funkcjonowanie biblioteki i obserwować fragmenty zajęć. Zobaczyliśmy wystawy szkolne, m.in. dotyczące zdjęć lotniczych, profilaktyki przeciw uzależnieniom, nadchodzącej wiosny czy też gromadzonego skrzętnie wiekowego już wyposażenia gospodarstw domowych ziemi dobrzyńskiej. W części warsztatowej omówiliśmy działanie i zasady współpracy. Przyjęty został harmonogram spotkań. Odbywają się one w szkołach uczestników sieci – następne już w kwietniu w Wąbrzeźnie i w maju w Stolnie. więcej...

Pierwsze spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Zarządzanie placówką oświatową” odbyło się 21 marca 2018 w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Czernikowie. W swoich gościnnych progach przywitał nas Dariusz Chrobak, dyrektor szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od spaceru edukacyjnego, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć funkcjonowanie biblioteki i obserwować fragmenty zajęć. Zobaczyliśmy wystawy szkolne, m.in. dotyczące zdjęć lotniczych, profilaktyki przeciw uzależnieniom, nadchodzącej wiosny czy też gromadzonego skrzętnie wiekowego już wyposażenia gospodarstw domowych ziemi dobrzyńskiej. W części warsztatowej omówiliśmy działanie i zasady współpracy. Przyjęty został harmonogram spotkań. Odbywają się one w szkołach uczestników sieci – następne już w kwietniu w Wąbrzeźnie i w maju w Stolnie. Część merytoryczna dotyczyła doskonalenia zawodowego nauczycieli. Dyrektorzy dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z zarządzaniem procesem rozwoju nauczycieli oraz współpracą w tym zakresie z organami prowadzącymi.

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych przechodzi do historii