poniedziałek, 25 czerwiec 2018 godz. 03:55

Myślenie wizualne – myślenie obrazami

Kolejne dwie grupy poszukujących inspiracji nauczycieli brały udział w wiosennych kursach, podczas których okazało się, że każdy potrafi rysować i tworzyć materiały graficzne. Poza tym część uczestników zachęciła, z sukcesem, swoich uczniów do wykonania prac wykorzystujących podstawowe zasady tworzenia notatek łączących tekst z obrazem.

Uczniowie zgodnie z zapisami podstawy programowej powinni w ramach samokształcenia kształcić nawyki porządkowania zdobytej wiedzy, dokonywać selekcji materiału i planować działania związane np. z projektami edukacyjnymi. Umiejętność tworzenia graficznych notatek, plakatów doskonale się nadaje do kształtowania powyższych kompetencji.

Uczestniczki kursu Myślenie wizualne (sketchnoting) w praktyce szkolnej bardzo wysoko oceniły w ankietach zajęcia poprowadzone przez Ewę Kondrat. Z zaangażowaniem przedstawiły przygotowane w ramach szkolenia materiały dla uczniów na różnych poziomach edukacyjnych i z różnych przedmiotów, w tym z fizyki i geografii. Panie podzieliły się również doświadczeniem z nauczania tworzenia prac graficznych (między innymi uczniów z dysfunkcjami).

Zachęcamy do zapisywania się na następne edycje.

MW01.jpg

MW02.jpg

MW03.jpg

MW04.jpg