piątek, 17 sierpień 2018 godz. 13:11

Konsultantki już szósty raz na gali

Laureaci i finaliści Wojewódzkiego konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach „Św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski” odebrali gratulacje i nagrody 12 kwietnia 2018 r. w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku podczas uroczystej gali podsumowującej wydarzenie. Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Józef Ramlau oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik podkreślili w swoich wystąpieniach rolę wartości w kształtowaniu postaw młodzieży. Podziękowali nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. W imieniu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego gratulacje, najlepsze życzenia oraz bilety na pielgrzymkę do Rzymu przekazała laureatom konkursu (21 uczniów) przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego.

Podziękowaniom nie było końca, ponieważ liczba osób zaangażowanych w przygotowanie i organizację konkursu jest duża. Z ramienia Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu przewodniczącymi komisji rejonowych (rejon 2 i 4) są konsultantki: Danuta Potręć i Dorota Andrzejewska, które od początku powstania idei konkursu (w tym roku odbyła się VI edycja) współpracują z ks. dr. Pawłem Nowogórskim, dyrektorem Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Odebrały one szczególne podziękowania za swój wkład w przeprowadzenie konkursu, do którego przystąpiło blisko 700 osób.

Nauczyciel XXI w. – zakończenie pracy sieci