piątek, 21 wrzesień 2018 godz. 01:48

VI Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przypomina, że do 20 czerwca czeka na prace uczniów od 6 do 20 lat ze szkół wszystkich poziomów edukacji, które dotyczyć będą astronomii. W VI Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym proponowane są cztery kategorie, w których zadaniem będzie przygotowanie fotografii, scenariusza pokazu astronomicznego, sztuki teatralnej i pracy badawczej. Organizatorem jest samorząd województwa.

Konkurs jest prowadzony w czterech odrębnych kategoriach:
  • prace indywidualne „Niebo moich marzeń” (konkurs fotograficzny dla uczniów w wieku 6–12 lat);
  • prace indywidualne „My, planetarni reżyserzy” (scenariusz pokazu astronomicznego dla uczniów w wieku 12–20 lat o maksymalnej długości 4 stron formatu A4);
  • prace zespołowe „Z teatrem w Kosmos, czyli kosmiczna kreatywność” (sztuka teatralna dla uczniów w wieku 12–16 lat, czas trwania: do 45 minut, zespół liczący do 5 osób);
  • prace zespołowe „Zgrany Astroteam” (praca badawcza dla uczniów w wieku 12–20 lat, planowe działanie uczniów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnych metod, zespół liczący do 5 osób).

Szczegóły, regulamin oraz załączniki do regulaminu
www. kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci-edukacja/32387-vi-wojewodzki-konkurs-astronomiczny
Informacja o rozstrzygnięciu ubiegłorocznej edycji konkursu:
www. https://kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci-edukacja/30462-v-wojewodzki-konkurs-astronomiczny-dla-uczniow-szkol-z-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego
Czas podziękowań i dobrych życzeń
Nowy dyrektor KPCEN w Toruniu