poniedziałek, 25 czerwiec 2018 godz. 03:54

Buduję, koduję, programuję

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza uczestników projektu „Buduję, koduję, programuję” do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 12 czerwca 2018 r. w Centrum Dialogu w Toruniu (plac bł. ks. S. W. Frelichowskiego 1), o godzinie 15.30.

„Buduję, koduję, programuję” ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych i medialnych, programowania i nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Projekt skierowany jest do nauczycieli szkół publicznych z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich powiatu inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego oraz żnińskiego. Koordynatorzy projektu: dyrektor KPCEN Małgorzata Trzeciak, Wacław Kozłowski, Agnieszka Przybyszewska, Marzenna Wierzbicka i Sławomir Żebrowski.

Cele szczegółowe projektu:
  • rozwinięcie u nauczycieli klas 1–3 kompetencji cyfrowych,
  • wyposażenie nauczycieli w wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia zajęć podstaw nauki programowania,
  • wyposażenie nauczycieli w zasoby i środki dydaktyczne niezbędne do prowadzenia zajęć (np. scenariusze, dostosowane programy komputerowe, tablety, gry edukacyjne),
  • rozwijanie u nauczycieli kreatywności i innowacyjności,
  • zainteresowanie uczniów informatyką i programowaniem.

Projekt realizowany jest z dofinansowaniem unijnym: Działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.
Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych przechodzi do historii