niedziela, 24 czerwiec 2018 godz. 10:45

Konkurs Matematyczny ,,Brodnica i okolice w zadaniach w roku Anny Wazówny”

W Szkole Podstawowej nr 3 w Brodnicy 5 czerwca odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,Brodnica i okolice w zadaniach w roku Anny Wazówny” dla przedstawicieli klas II gimnazjów. W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły uczniowskie z Górzna, Jabłonowa Pomorskiego, Zbiczna i Brodnicy. Konkurs składał się z dwóch części, indywidualnej i grupowej.

W części pierwszej uczniowie zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Agnieszkę Przybyszewską, konsultantkę ds. matematyki, wicedyrektor KPCEN w Toruniu. Najlepsza okazała się Wiktoria Bielawa, uczennica Gimnazjum nr 2 w Brodnicy.

W drugiej części trzyosobowe zespoły miały za zadanie narysować rebus do hasła ,,Ośmioboczna wieża przy trójkątnym rynku w Brodnicy”. Najlepszy okazał się rebus, który przygotowali uczniowie brodnickiego Gimnazjum nr 1: Ania Bartoszewska, Jagoda Maziarska i Ania Wałdowska.

Wszystkim uczniom gratulujemy.

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych przechodzi do historii