środa, 19 wrzesień 2018 godz. 08:38

Propozycja dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych: nowy rok szkolny z nowym wyposażeniem pracowni

Od kilku lat kujawsko-pomorskie Centra Edukacji Nauczycieli wypożyczają pracownikom podległych im placówek mobilne pracownie z laptopami i czujnikami pomiarowymi Pasco. Te nowoczesne narzędzia bardzo pomagają w wykonywaniu doświadczeń i eksperymentów na lekcjach biologii, chemii, fizyki, geografii i przyrody. Mieszczące się w dwóch zgrabnych gabarytowo szafkach (50 × 80 × 110 cm) zestawy mieszczą m.in. 16 laptopów, 5 cyfrowych mikroskopów i ponad 50 czujników (w tym pH, tlenu, dwutlenku węgla, ruchu, siły, temperatury, ciśnienia, ładunku, światła, pracy serca i wiele innych), umożliwiających wykonywanie szybkich i precyzyjnych pomiarów, rejestrowanych przez dołączone oprogramowanie SparkVue. Tak wyposażona pracownia staje się miejscem prowadzenia naprawdę ciekawych, bogato ilustrowanych, aktywnie zajmujących uczniów lekcji problemowych. Na naszej stronie internetowej, w zakładce Mobilne Pracownie znaleźć można bogatą obudowę merytoryczną, m.in. scenariusze lekcji i pomysły na doświadczenia z ich użyciem. Jest też szczegółowy opis Dokumenty do użyczenia pracowni mobilnej, gdzie znaleźć można m.in. Zamówienie na wypożyczenie. Bardzo zachęcamy do skorzystania z tej formy współpracy z nami (wypożyczamy pracownie nawet na cały rok, po kilkugodzinnym przeszkoleniu nauczycieli, najbliższe w okresie koniec VIII/IX), bliższych informacji udziela pracownik KPCEN w Toruniu Krzysztof Rochowicz, tel. 881-930-091.

Czas podziękowań i dobrych życzeń
Nowy dyrektor KPCEN w Toruniu