czwartek, 19 lipiec 2018 godz. 23:05

Działamy w Edukacji Globlanej - sprawiedliwy handel w Czernikowie

7 lutego 2018 r. gościem Szkoły Podstawowej w Czernikowie był Zbigniew Szalbot – przedstawiciel Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu”. Opowiadał o korzyściach płynących z wybierania przez konsumentów certyfikowanej czekolady, kawy czy owoców oraz o tzw. premiach fairtrade i budowanych za nie świetlicach lub ambulatoriach. To ciekawe spotkanie było częścią udziału szkoły w kampanii i starań o tytuł Szkoły Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu.

Info. Kamila Bułakowska – szkolny lider edukacji globalnej
Nauczyciel XXI w. – zakończenie pracy sieci