środa, 21 listopad 2018 godz. 10:28

Nowy dyrektor KPCEN w Toruniu

Informujemy, że od 1 września 2018 r. dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest Sławomir Żebrowski, wybrany w wyniku konkursu przeprowadzonego przez Urząd Marszałkowski 14 czerwca 2018 r.

Sławomir Żebrowski pracował jako konsultant ds. doskonalenia kadry kierowniczej w toruńskim KPCEN. Organizował dla dyrektorów szkół różne formy wsparcia i doskonalenia zawodowego, m.in. prowadził Akademię Zarządzania. Wspierał również nauczycieli, którzy zdobywali kolejne stopnie awansu zawodowego jako szkoleniowiec w tym zakresie, a także prowadził zajęcia rozwijające u nauczycieli umiejętność wykorzystania TIK w edukacji. Sławomir Żebrowski jest kierownikiem unijnego projektu „Buduję, koduję, programuję” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020, realizowanego przez KPCEN w Toruniu.

Ostatniego dnia sierpnia miało miejsce uroczyste symboliczne przekazanie funkcji nowemu dyrektorowi przez Małgorzatę Trzeciak, kierującą KPCEN w Toruniu od 2012 r. Na zebraniu pracowników placówki obecni byli: Domicela Kopaczewska – Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Beata Więckowska – Naczelnik Wydziału Edukacji i Nadzoru, Maria Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty oraz Urszula Polak – Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Toruniu i Jerzy Wiśniewski – Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania w Toruniu NSZZ „Solidarność”.

Domicela Kopaczewska powitała nowego dyrektora, życząc mu energii do liderowania zespołowi i kierowania placówką. Podziękowała również Małgorzacie Trzeciak za jej pracę na stanowisku dyrektora KPCEN. To samo uczynili wicekurator i reprezentanci związków zawodowych. Sławomir Żebrowski złożył najlepsze życzenia na dalszą drogę zawodową ustępującej dyrekcji. Przez gości została również doceniona praca Agnieszki Przybyszewskiej, wicedyrektora placówki. W imieniu pracowników życzenia i kwiaty przekazały Sławomirowi Żebrowskiemu Danuta Potręć i Elżbieta Poksińska.

Kolejnym punktem zebrania było zapoznanie konsultantów i pracowników administracji z koncepcją placówki, którą przedstawił Sławomir Żebrowski. W kilku słowach ukazał filary, na których chce oprzeć funkcjonowanie Centrum. Następnie Małgorzata Trzeciak podsumowała swoje działania, jakie podejmowała podczas sprawowania funkcji dyrektora. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i rozmowami przy kawie.

oprac. Pracownia Informacji i Promocji

Kryminalistyka – interdyscyplinarne nauczanie
Nowoczesne metody pracy i szkolni liderzy edukacji globalnej
polityka prywatności