środa, 21 sierpień 2019 godz. 11:07

Konferencja „Zaburzenia odżywiania jako uzależnienie behawioralne”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lipnie zorganizował 4 października 2018 r. konferencję „Zaburzenia odżywiania jako uzależnienie behawioralne”. Do sali konferencyjnej Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, pedagodzy szkolni, pielęgniarki szkolne, lekarze, uczniowie szkół średnich, mieszkańcy Lipna i powiatu lipnowskiego oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Merytoryczną część konferencji rozpoczęła dr hab. Beata Ziółkowska, prof. UKW z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wystąpieniem Ciało – presja – (nie) jedzenie.

Prof. dr hab. Roman Ossowski z Instytutu Psychologii UKW w Bydgoszczy w prelekcji Śmiech a wartość zdrowotna i rynkowa człowieka w sposób humorystyczny, a jednocześnie merytoryczny zachęcił odbiorców do refleksji dotyczącej znaczenia pogody ducha w życiu osobistym i zawodowym oraz zachowania pokazującego pozytywne emocje – radość i zadowolenie.

Ważnym tematem spotkania była idea promocji zdrowia w szkole i przedszkolu. Wojewódzki Koordynator Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie – Dorota Andrzejewska, nauczyciel konsultant KPCEN w Toruniu przybliżyła obecnym zasady działania Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

Podczas rozmów kuluarowych zrodziła się potrzeba zorganizowania spotkania koordynatora z nauczycielami rejonu lipnowskiego – odbędzie się ono w połowie listopada 2018 r. w Lipnie, a współorganizatorem jest Katarzyna Marczewska, pracownik lipnowskiego PSSE. Pracownicy placówek edukacyjnych dowiedzą się na nim, w jaki sposób można uzyskać certyfikat Przedszkola/Szkoły Promującego/ej Zdrowie.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jej wzorowa organizacja (relacja i zdjęcia dostępne na http://www.psselipno.pl/) i miła atmosfera daje szansę na współpracę wielu instytucji w trosce i zdrowie dzieci i uczniów.

Dorota Andrzejewska – Pracownia Zarządzania, Diagnozy i Wychowania
Seminarium dla specjalistów poradni psychologiczno-pedagogicznych
Zakończyliśmy kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą w roku szkolnym 2018/2019
polityka prywatności