piątek, 20 kwiecień 2018 godz. 16:02

Alex Dancyg w V Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu

5 października 2012 r. odbyło się spotkanie AlexaDancyga - edukatora Instytutu YadVashem w Jerozolimie z młodzieżą V LO w Toruniu. Uczestniczyli w nim Marcin Olszewski - dyrektor V LO, wicedyrektor Elżbieta Skórcz oraz Iwona Michałek - regionalny koordynator edukacji o Holokauście i tolerancji. W auli szkoły licznie zgromadziła się młodzież klas humanistycznych. Gość rozmawiał z młodzieżą m.in. o historii, idei współpracy młodzieży, życiu codziennym w Izraelu i funkcjonowaniu kibucu, w którym mieszka. Mówił też o nietolerancji, trudnej sztuce kompromisui w polityce i w życiu.

V LO od 2008 r. bierze udział w programie Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – szkolne wyzwanie
Coachingowe lekcje w Brzoziu