wtorek, 21 listopad 2017 godz. 22:17

Wizyta Alexa Dancyga, edukatora Instytutu Yad Vashem w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego

Alex Dancyg, edukator Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie poprowadził w dniach od 29 września do 2 października 2013 r, cykl seminariów dla nauczycieli i uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

Tematem spotkań było Nauczanie o Holocauście i współczesne relacje polsko-izraelskie.
Organizatorzy postawili sobie trzy cele:
  • pogłębianie wiedzy wśród nauczycieli dotyczących metod nauczania o Holocauście,
  • pogłębianie wiedzy dot. współczesnych relacji polsko-izraelskich,
  • kształcenie postaw tolerancji wśród młodzieży

Organizatorzy postawili sobie trzy cele:
  • pogłębianie wiedzy dot. współczesnych relacji polsko-izraelskich,
  • kształcenie postaw tolerancji wśród młodzieży

Harmonogram seminariów
29.09.2013 r. spotkanie w Toruniu Alexa Dancyga z uczestnikami – nauczycielami szkolenia w Yad Vashem w Jerozolimie w październiku 2012 r.
Nauczyciele zdali relacje z wykorzystywania w praktyce pomocy dydaktycznych i wiedzy zdobytej podczas szkolenia w Yad Vashem, dzielili się doświadczeniami i uwagami. Były też wspomnienia. Wszyscy stwierdzili, że taki sposób kształcenia nauczycieli jaki proponuje Yad Vashem, daje uczestnikom nie tylko wiedzę ale znakomicie wzbogaca warsztat pracy nauczyciela. Wszyscy wyrazili chęć dalszego uczestnictwa w tego typu szkoleniach.
30.09.2013 r. - spotkania z nauczycielami i uczniami szkół ponadgimnazjalnych – VII, VIII Liceów Ogólnokształcących i Zespołu Szkół nr 5 w Bydgoszczy

(opis i zdjęcia)

30.09.2013 r. - spotkanie ze starostą powiatu Nakło n/Notecią, oraz z nauczycielami i uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Nakle i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu

(opis i zdjęcia)

01.10.2013 r. – spotkanie z dyrektorami, nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych, I i III Liceów Ogólnokształcących we Włocławku oraz z władzami oświatowymi miasta Włocławka

(opis i zdjęcia)

01.10.2013 r. - spotkanie z władzami Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu oraz wykład Alexa Dancyga dla księży, nauczycieli Torunia i studentów WSFH.

(opis i zdjęcia)

02.10.2013 r. - spotkanie z Panią Dyrektor, nauczycielami i młodzieżą VII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu

(opis i zdjęcia)

02.10.2013 r. - spotkanie z Panią Dyrektor i konsultantami Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

(opis i zdjęcia)

Wszystkie te spotkania nie mogłyby się odbyć bez wsparcia finansowego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i bez wsparcia merytorycznego Ewy Bobińskiej – krajowego koordynatora Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Organizatorka seminariów Iwona Michałek
Doradztwo zawodowe dziś i jutro - sieć współpracy i samokształcenia
Jaką rolę spełnia eksperyment w edukacji? - sprawozdanie
012119120