środa, 24 styczeń 2018 godz. 12:45

"Czytamy Tuwima w plenerze" - filmy
W imieniu organizatorów obchodów Roku Juliana Tuwima KPCEN w Toruniu dziękuje pracownikom naukowym UMK, nauczycielom i uczniom za uczestnictwo w imprezie plenerowej „Czytamy Tuwima w plenerze”.

Poniżej prezentujemy filmy dokumentujące działania osób zainteresowanych twórczością poety i jej popularyzowaniem. Pierwszy film pokazuje przedsięwzięcie przeprowadzone w obrębie toruńskiej Starówki, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci polonistyki i kulturoznawstwa. Drugi jest kompilacją kilku filmów, przesłanych przez szkoły, których uczniowie czytali poezję Tuwima w swoich miejscowościach: Świeciu, Jabłonowie Pomorskim, Świętosławiu, Łubiance i Gniewkowie.

Życzymy miłych wrażeń

"Czytamy Tuwima w plenerze" - Toruń

"Czytamy Tuwima w plenerze" - inne miejscowości

Spotkanie dla nauczycieli do doradców - relacja i zaproszenie