piątek, 22 czerwiec 2018 godz. 15:29

Etyka nie tylko dla smyka – relacja z konferencji

16 października 2014 r. zainaugurowano na uroczystej konferencji realizację pilotażowego programu Etyka nie tylko dla smyka realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Konferencja, którą zorganizowały i poprowadziły Wiesława Kuban i Marzenna Wierzbicka, konsultantki KPCEN w Toruniu, regionalne koordynatorki projektu, odbyła się w gościnnych murach Zespołu Szkół nr 16 w Toruniu.

W konferencji uczestniczyli dyrektorzy 20 szkół zgłoszonych do pilotażu, szkolni liderzy, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, pedagodzy, terapeuci oraz przedstawiciele rad rodziców. W imieniu gospodarzy i organizatorów gości powitały Barbara Strzyżewska, dyrektorka ZS nr 16 w Toruniu oraz Grażyna Szczepańska, wicedyrektorka KPCEN w Toruniu.
W trakcie konferencji koordynatorki rejonowe zaprezentowały cele i założenia projektu Etyka nie tylko dla Smyka i dokonały prezentacji szkolnych liderów projektu.

Gość konferencji, Robert Lizak – funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w swoim wystąpieniu omówił zagadnienia antykorupcyjne w pracy z małym dzieckiem. Organizatorki zadbały również o czas na pytania i dyskusję.

W ramach współpracy z KPCEN w Toruniu pracownice Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu przygotowały wystawkę oraz ofertę bibliograficzną związaną z tematyką konferencji.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konferencji. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klas III a i III b SP 16 w Toruniu oraz ich nauczycielek za przygotowanie i zaprezentowanie programu artystycznego.

oprac. Wiesława Kuban, zdjęcia Marzenna Wierzbicka
Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych przechodzi do historii