piątek, 22 czerwiec 2018 godz. 15:29

Etyka nie tylko dla smyka – szkolenie liderów

W dniach 21 i 25 października 2014 r. odbyło się 16 - godzinne szkolenie liderów szkolnych pilotażowego programu Etyka nie tylko dla smyka realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, które zorganizowały i poprowadziły Wiesława Kuban i Marzenna Wierzbicka, konsultantki KPCEN w Toruniu, regionalne koordynatorki projektu.
Temat szkolenia, Etyka nie tylko dla smyka - realizacja zagadnień etycznych i antykorupcyjnych w edukacji wczesnoszkolnej w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego, wzbudził duże zainteresowanie.

W kursie uczestniczyło 19 liderów zgłoszonych do pilotażu. Celem szkolenia było przygotowanie szkolnych liderów do realizacji projektu w okresie od listopada do końca kwietnia 2015 r., poznanie podstaw teoretycznych i metodycznych z zakresu realizacji zagadnień etycznych w edukacji wczesnoszkolnej oraz poznanie pojęć z zakresu antykorupcji. Uczestniczące w szkoleniu liderki rozwijały umiejętności stosowania metod interakcyjnych w realizacji zagadnień etycznych w edukacji wczesnoszkolnej oraz doskonaliły swój warsztat w zakresie zadań i roli lidera pilotażu Etyka nie tylko dla smyka.

Wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za udział i zaangażowanie w szkoleniu.
Wiesława Kuban

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych przechodzi do historii