Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen twitter kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Konsultanci jurorami w konkursach dla uczniów

14.05.2021

Konkurs „Wielcy Polacy”

Konsultantki Danuta Potręć i Małgorzata Pawłowska pracowały w komisji konkursowej wojewódzkiego etapu Interdyscyplinarnego Konkursu Wielcy Polacy, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. W tym roku, a jest to już 9. edycja konkursu, bohaterem wydarzenia był prymas Stefan Wyszyński. Etap wojewódzki odbywał się 6 maja 2021 na Wydziale Teologicznym UMK z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Zebranych na sali powitała Maria Mazurkiewicz, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty. 69 uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu i pisało test składający się z 12 zadań, za które można było otrzymać 100 punktów. Małgorzata Pawłowska i Danuta Potręć, przewodniczące komisji regionalnych (rejon 4 i rejon 2) sprawdzały i oceniały testy uczniów razem z innymi członkami komisji, w skład której wchodzą pracownicy KPCEN-ów w Bydgoszczy i Włocławku. Przed organizatorami i uczestnikami konkursu jest gala podsumowująca, która będzie miała miejsce 9 czerwca 2021 r. w Górsku. Podczas niej nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Konkurs recytatorski w Czernikowie

W sobotę 24 kwietnia 2021 roku zostały ogłoszone przez Dariusza Chrobaka, dyrektora ZS w Czernikowie wyniki XVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Znów wędrujemy ciepłym krajem”. Kolejny raz uczniowie z różnych szkół zaprezentowali utwory polskiego poety i patrona Szkoły Podstawowej w Czernikowie, w której odbywa się konkurs. Po raz drugi odbył się zdalnie ze względu na pandemię. Uczniowie przesyłali filmy ze swoją interpretacją wybranych utworów. Zgłosiło się wielu uczennic i uczniów, których pasją jest doskonalenie piękna wypowiedzi.

Od kilku lat  w jury wydarzenia uczestniczy Danuta Potręć, konsultantka KPCEN. „To zawsze jest uczta duchowa, kiedy słucha się uczniów ze starszych, ale również z młodszych klas, pięknie i z uczuciem interpretujących trudne wiersze Baczyńskiego. W tym roku było dużo wykonań na bardzo wysokim poziomie” – podsumowała D. Potręć.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz wszystkim, którzy kochają poezję i chcą ją recytować.

„Mój ojciec – dobrze być razem”

Ewa Kondrat, nauczycielka konsultantka ds. języka polskiego w naszej placówce, została zaproszona do prac w komisji konkursu na pracę pisemną propagującą rolę ojca w życiu młodego człowieka pn. „Mój ojciec – dobrze być razem”, organizowanego przez Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem konkursu jest zaprezentowanie pozytywnego wizerunku ojcostwa i ojca widzianego z perspektywy młodego człowieka, propagowanie idei uczestnictwa ojców w życiu dzieci, zachęcanie do wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi i kreowanie wartości prorodzinnych.

Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac. Lektura nadesłanych opowiadań, listów, charakterystyk poświęconych relacjom rodzinnym wywołała wręcz wzruszenie. Wyłonienie najlepszych prac będzie wyjątkowo trudne, każda jest nasycona pozytywnymi emocjami, tak ważnymi w dzisiejszych czasach. Rozstrzygnięcie – przed zakończeniem roku szkolnego.

Ostatnie aktualności
Wojewódzkie wydarzenia z udziałem KPCEN w Toruniu
15.06.2021 czytaj...
Wizyta w Młynie Wiedzy
08.06.2021 czytaj...
Liczymy, programujemy… Rozwijamy kompetencje matematyczne i informatyczne
02.06.2021 czytaj...
Wyniki Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych Metodą WebQuest – XI edycja
26.05.2021 czytaj...
Kujawsko-Pomorska Sieć Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie
19.05.2021 czytaj...