Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen twitter kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Doskonalimy nauczycieli już 30 lat!

Autor: Sławomir Żebrowski | 23.08.2019

Szanowni Państwo, serdecznie witamy po wakacjach.  Jesteśmy z Wami już od 30 lat. Nasze święto stało się inspiracją do zmian wizerunkowych. Zaczynamy od nowej strony WWW naszej placówki i nowego logotypu. Staraliśmy się, aby nasza internetowa wizytówka i jej funkcjonalność odpowiadały zgłaszanym przez Państwa oczekiwaniom.

Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem 2019/2020, który przygotowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Nauczyciel w obecnych czasach powinien mieć kompetencje, które pomogą w nadążaniu za zmianami i procesem ewolucji w szkołach. W każdym typie placówki oświatowej spotykamy się ze  zróżnicowanymi potrzebami odbiorców. Różne są oczekiwania wobec nauczyciela, zatem powinien on nieustannie doskonalić swój warsztat pracy i kompetencję uczenia się przez całe życie pielęgnować zarówno u siebie, jak i wzmacniać u uczniów. Współczesny pedagog patrząc w przyszłość powinien wdrażać i stosować nowe rozwiązania, pamiętać o różnicach pomiędzy skuteczną a nieskuteczną technologią i dbać przy tym o dobre relacje.

Biorąc pod uwagę priorytety państwa, strategie rozwoju województwa oraz prośby zgłaszane przez naszych odbiorców, przygotowaliśmy na rok szkolny 2019/2020 Informator, który właśnie trzymają Państwo w rękach. Naszymi formami doskonalenia pragniemy wspierać w rozwoju wszystkich nauczycieli i specjalistów pracujących w szkołach i innych placówkach oświatowych – począwszy od  szkoleń z zakresu realizacji podstaw programowych przez metodykę nauczania, wspieranie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, doradztwo zawodowe, a kończąc na procesie awansu zawodowego i dynamicznie zmieniających się przepisach prawa oświatowego. Nie zapominamy również o warsztacie pracy i rozwoju osobistym nauczycieli. Odpowiadając na Państwa oczekiwania, umieściliśmy w naszej ofercie tematykę egzaminów zewnętrznych, nowoczesnych technologii oraz podejmujemy się wyzwania, jakim jest e-learning. Wszystkie nasze działania pomagają rozwijać kompetencje kluczowe u nauczycieli i uczniów.

Wspieramy szkoły i placówki edukacyjne na wszystkich poziomach. Państwa sugestie są dla nas impulsem do rozwoju. Poza propozycjami z Informatora, możemy przygotować dla Państwa formy doskonalenia odpowiadające indywidualnemu zapotrzebowaniu.

Nowy rok szkolny 2019/2020 niesie kolejne zadania edukacyjne. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie sprawimy, że wspólnie będzie nam łatwiej mierzyć się ze stawianymi edukacji celami.

Ostatnie aktualności
Coś się zamyka, nowe się otwiera
26.11.2020 czytaj...
Zapraszamy do naszego zespołu
16.11.2020 czytaj...
Myślenie krytyczne skutecznym rozwiązaniem w czasach edukacji hybrydowej
05.11.2020 czytaj...
Zmiana terminu konkursu
03.11.2020 czytaj...
Ważne życiowe decyzje
30.10.2020 czytaj...