Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen twitter kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Konkursy? Po trzykroć tak!

18.01.2022

Zanim rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie, ogłosiliśmy trzy konkursy dla uczniów:

 • Toruński Urząd dla Młodzieży – VIII edycja

(pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika)

Pracę nad projektami rozpoczęło już 8 zespołów uczniowskich!

12.01.2022 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli realizujących projekt edukacyjny. Omówiliśmy regulamin konkursu i harmonogram zadań. Przypomniana została metoda projektu edukacyjnego oraz analizowaliśmy, jak należy przygotować ucznia do prezentacji środowiskowej.Konkurs promowany jest przez Wydział Edukacji oraz Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

 

 • Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych – XII edycja

(pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika)

Nowa edycja, nowe projekty – czekamy na Wasze zgłoszenia! Festiwal jest skierowany do uczniów VI-VIII klas szkół podstawowych.Termin nadsyłania prac mija 29 kwietnia 2022 r. Wyniki ogłosimy najpóźniej 31 maja 2022 r. Więcej informacji o Festiwalu opublikowaliśmy tutaj.

 

 • Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach

Temat przewodni w tym roku: „Gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. W szkolnym etapie konkursu uczniowie uczestniczyli 15 grudnia 2021 r. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 143 uczniów. W rejonach, w których przewodniczącymi są konsultantki KPCEN w Toruniu wyniki są następujące:

    • Rejon nr 2 (Danuta Potręć) – 34 uczniów,
    • Rejon nr 4 (Małgorzata Pawłowska) – 14 uczniów.

Etap rejonowy konkursu odbędzie się 16 lutego 2022 r. zgodnie z zapisami w regulaminie konkursu zamieszczonym na stronie Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

Udział w powyższych konkursach to zysk nie tylko dla zwycięzców – wiedza, rozwój kompetencji miękkich i dobra zabawa w pracy zespołowej to korzyści nie do przecenienia.

Ostatnie aktualności
Czas osobistych decyzji
27.01.2023 czytaj...
Cyfrowe bezpieczeństwo w szkole / Konsultacje dot. metody projektu
24.01.2023 czytaj...
Konsultacje dotyczące pracy metodą projektu i metody WebQuest
23.01.2023 czytaj...
Dzień Bezpiecznego Internetu – 7.02.2023
18.01.2023 czytaj...
W „UczMy” czekamy na Wasze teksty!
14.01.2023 czytaj...