Myśl logicznie, rozwijaj się lingwistycznie, rozgryź emocje, ćwicz swój mózg
Mózg – co o nim wiemy? KPCEN w Toruniu we współpracy z Kuratorium Oświaty w organizuje cykl spotkań zdalnych poświęconych różnym aspektom wiedzy o mózgu, włączając się w Tydzień Mózgu – coroczną akcję edukacyjną popularyzującą w Polsce wiedzę o mózgu, układzie nerwowym i ich funkcjonowaniu (w ramach międzynarodowego Brain Awarness Week).
Proponujemy:
- 11 marca, godz. 16.00 – Mózg dla ciekawskich (prowadzi dr Krzysztof Rochowicz) – zapisz się
Warsztaty poświęcone będą aktualnej wiedzy o mózgu – poczynając od rozwiania popularnych mitów dotyczących tego organu przez (podany z przymrużeniem oka) test „Mózg kobiecy/męski” po szereg porad dotyczących dbania o stan mózgu i propozycje ćwiczeń. Będzie to skondensowana dawka wiedzy pochodzącej z lektury świeżo wydanych kilkunastu książek znanych współczesnych neurobiologów i specjalistów zajmujących się działaniem i pracą mózgu. Polecone zostaną też materiały, animacje i filmy przydatne nauczycielom w pracy z uczniami zainteresowanymi tą tematyką.
- 11 marca, godz. 17.00 – Trudny świat nastolatka w kontekście wiedzy o mózgu (prowadzą Danuta Potręć i Anna Piątek) – zapisz się
Na zajęciach opowiemy, jak działa mózg nastolatka. Dlaczego dorosłym trudno jest go zrozumieć? Dlaczego samym nastolatkom jest ze sobą ciężko? Jak komunikować się z nastolatkiem oraz jaką rolę odgrywają emocje na tym etapie rozwoju? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas webinaru.
- 11 marca, godz. 18.00 – Programowanie blokowe sposobem na rozwój logicznego myślenia (prowadzi Grażyna Szabłowicz-Zawadzka) – zapisz się
Jak możemy rozwijać logiczne myślenie? Czy programowanie może w tym pomóc? Na te pytania odpowiemy omawiając wprowadzenie do programowania blokowego. Będziemy tworzyć proste gry i zabawy w środowisku blokowym. Wykorzystamy moduł micro:bit i MakeCode.
- 11 marca, godz. 19.00 – Kiedy mózg chętnie się uczy języków obcych? (prowadzi Maria Lesisz-Wojciechowska) – zapisz się
Jak możemy pomóc naszemu mózgowi uczyć się języka obcego? Czy emocje mają wpływ na procesy poznawcze? Jeśli chcesz być lingwistą i pomóc w tym swojego mózgowi – zapraszamy.
Każde ze spotkań trwa godzinę, udział w nich jest bezpłatny.
Zapewniamy, że na tych webinarach Wasze mózgi nie będą się nudzić!