Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Myśl logicznie, rozwijaj się lingwistycznie, rozgryź emocje, ćwicz swój mózg

24.02.2022

Mózg – co o nim wiemy? KPCEN w Toruniu we współpracy z Kuratorium Oświaty w organizuje cykl spotkań zdalnych poświęconych różnym aspektom wiedzy o mózgu, włączając się w Tydzień Mózgu – coroczną akcję edukacyjną popularyzującą w Polsce wiedzę o mózgu, układzie nerwowym i ich funkcjonowaniu (w ramach międzynarodowego Brain Awarness Week).

Proponujemy:

  • 11 marca, godz. 16.00 – Mózg dla ciekawskich (prowadzi dr Krzysztof Rochowicz) – zapisz się

Warsztaty poświęcone będą aktualnej wiedzy o mózgu – poczynając od rozwiania popularnych mitów dotyczących tego organu przez (podany z przymrużeniem oka) test „Mózg kobiecy/męski” po szereg porad dotyczących dbania o stan mózgu i propozycje ćwiczeń. Będzie to skondensowana dawka wiedzy pochodzącej z lektury świeżo wydanych kilkunastu książek znanych współczesnych neurobiologów i specjalistów zajmujących się działaniem i pracą mózgu. Polecone zostaną też materiały, animacje i filmy przydatne nauczycielom w pracy z uczniami zainteresowanymi tą tematyką.

  • 11 marca, godz. 17.00 – Trudny świat nastolatka w kontekście wiedzy o mózgu (prowadzą Danuta Potręć i Anna Piątek) – zapisz się

Na zajęciach opowiemy, jak działa mózg nastolatka. Dlaczego dorosłym trudno jest go zrozumieć? Dlaczego samym nastolatkom jest ze sobą ciężko? Jak komunikować się z nastolatkiem oraz jaką rolę odgrywają emocje na tym etapie rozwoju? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas webinaru.

  • 11 marca, godz. 18.00 – Programowanie blokowe sposobem na rozwój logicznego myślenia (prowadzi Grażyna Szabłowicz-Zawadzka) – zapisz się

Jak możemy rozwijać logiczne myślenie? Czy programowanie może w tym pomóc? Na te pytania odpowiemy omawiając wprowadzenie do programowania blokowego. Będziemy tworzyć proste gry i zabawy w środowisku blokowym. Wykorzystamy moduł micro:bit i MakeCode.

  • 11 marca, godz. 19.00 – Kiedy mózg chętnie się uczy języków obcych? (prowadzi Maria Lesisz-Wojciechowska) – zapisz się

Jak możemy pomóc naszemu mózgowi uczyć się języka obcego? Czy emocje mają wpływ na procesy poznawcze? Jeśli chcesz być lingwistą i pomóc w tym swojego mózgowi – zapraszamy.

 

Każde ze spotkań trwa godzinę, udział w nich jest bezpłatny.

Zapewniamy, że na tych webinarach Wasze mózgi nie będą się nudzić!

Ostatnie aktualności
Konkurs na działania edukacyjne „Wokół historii regionu”
21.11.2024 czytaj...
Doradztwo zawodowe szansą na rzecz kształcenia zawodowego – relacja z konferencji wojewódzkiej
19.11.2024 czytaj...
Szkolimy się dla Was
08.11.2024 czytaj...
Świętujemy z Wami
08.11.2024 czytaj...
Doradztwo zawodowe szansą na rzecz kształcenia zawodowego - konferencja wojewódzka
07.11.2024 czytaj...