Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Jak pracować z uczniami z Ukrainy – nowe szkolenia dla nauczycieli

23.03.2022

W odpowiedzi na potrzeby nauczycieli oraz mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację i przybycie do szkół dzieci i młodzieży z terenów Ukrainy, proponujemy praktyczne szkolenia dotyczące pracy z uczniami posługującymi się językiem ukraińskim i rosyjskim. Zaprezentujemy na nich metody pracy z dziećmi na lekcjach, praktyczne wskazówki do pracy z cudzoziemcami.

Liczba miejsc na każdym spotkaniu jest ograniczona.

  • Jak uczyć mówienia, czytania i pisania? (4h) ZAPISZ SIĘ

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Wstępny termin: I część 29.03 (zdalnie), II część 5.04 (zdalnie). Koszt udziału wynosi 30zł.

  • Jak uczyć języka polskiego jako obcego? (4h) ZAPISZ SIĘ

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli polonistów, językowców i historyków klas IV–VIII. Wstępny termin: I część 30.03 (zdalnie), II część 6.04 (zdalnie). Spotkanie poprowadzi dr Aleksandra Szwagrzyk-Dalasińska, nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z obcokrajowcami posługującymi się językiem ukraińskim i rosyjskim. Koszt udziału wynosi 30zł.

  • Nauczanie języka polskiego jako obcego metodą komunikacyjną (5h) ZAPISZ SIĘ

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli języka polskiego szkół ponadpodstawowych. Wstępny termin: I część 7.04 (zdalnie), II część 11.04 (zdalnie). Spotkanie poprowadzi dr Aleksandra Stolarczyk, nauczycielka z doświadczeniem w pracy z obcokrajowcami posługującymi się językiem ukraińskim, m.in. jako lektor języka polskiego w Katedrze Filologii Słowiańskiej Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Ohijenki w Kamieńcu Podolskim. Koszt udziału wynosi 50zł.

  • Pierwsza lekcja języka polskiego jako obcego (3h) ZAPISZ SIĘ

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, którzy będą uczyć języka polskiego dzieci z Ukrainy. Wstępny termin: 8.04 (zdalnie). Koszt udziału wynosi 25zł.

 

Powyższe szkolenia są kontynuacją naszych wcześniejszych propozycji: Nauczanie dzieci i młodzieży posługujących się językiem ukraińskim i rosyjskim – wiedza w pigułce (prowadzenie – dr Aleksandra Szwagrzyk-Dalasińska) oraz Uczeń z doświadczeniem migracji w zespole klasowym (prowadzenie – dr Aleksandra Stolarczyk). Szkolenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział ponad 600 nauczycieli. Za organizację tego cyklu odpowiadały Agnieszka Przybyszewska, wicedyrektor KPCEN i Karolina Szostak-Lubomska, doradca metodyczny KPCEN w Toruniu.

Zapraszamy na kolejne spotkania!

Ostatnie aktualności
Toruński Urząd dla Młodzieży – X edycja podsumowana
09.04.2024 czytaj...
Dotrzymujemy kroku nowym technologiom
02.04.2024 czytaj...
Giganci Nauki Kujaw i Pomorza – konkurs
27.03.2024 czytaj...
Życzenia
25.03.2024 czytaj...
Bądź mądrym przewodnikiem po cyfrowym świecie
22.03.2024 czytaj...