Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach „Gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka na tle historii Polski w XX i XXI wieku” – etap rejonowy i wojewódzki za nami

06.04.2022

Tegoroczny Wojewódzki Interdyscyplinarny Konkurs o Wielkich Polakach odbywał się z tematem przewodnim „Gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. Głównym celem konkursu jest wychowanie do wartości poprzez przybliżenie postaci wyróżniających się Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko-pomorskim, ale również rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz pobudzanie w nich twórczego myślenia. Istotą konkursu jest także rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności łączenia wiedzy i praktyki z różnych dziedzin naukowych.

Etap rejonowy podsumowany został 18 marca 2022 r. w siedzibie Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej przy ul. Podmurnej w Toruniu. W wydarzeniu udział wzięli: Maria Mazurkiewicz, kujawsko-pomorski wicekurator oświaty, Marcin Swaczyna (Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego), wiceprezydent Torunia Adrian Mól (sponsor głównej nagrody w rejonie 2), dk. prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), Jan Wyrowiński – prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Czesława Augustinowicz – przedstawicielka  Firmy Mat-Bud (sponsor głównej nagrody – rejon 4), Agnieszka Przybyszewska, wicedyrektor KPCEN w Toruniu, konsultantki KPCEN: Danuta Potręć i Małgorzata Pawłowska oraz organizator konkursu, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży – ks. Sylwester Szwajca. W etapie rejonowym wybranych zostało 80 najlepszych osób, które przeszły do etapu wojewódzkiego konkursu.

23 marca 2022 r. na Wydziale Teologicznym UMK odbył się wojewódzki etap konkursu. Wzięło w nim udział 80 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego – pisali test składający się z 12 zadań. Etap wojewódzki konkursu wyłonił 22 laureatów. Wyniki można znaleźć na stronie organizatora konkursu, Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. W komisji egzaminacyjnej pracowały dwie konsultantki Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaangażowane w organizację konkursu: Danuta Potręć – przewodnicząca komisji rejonowej nr 2 i Małgorzata Pawłowska – przewodnicząca komisji rejonowej nr 4.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbędzie się 6 kwietnia 2022 r. o godz. 11.00 w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

Ostatnie aktualności
Nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego II Kadencji
26.02.2024 czytaj...
Zadbaj o swoich uczniów w cyfrowym świecie: higiena cyfrowa, profilaktyka e-uzależnień wśród dzieci i młodzieży oraz bezpieczeństwo w sieci
21.02.2024 czytaj...
Razem w drodze po zdrowie – podsumowanie konferencji
12.02.2024 czytaj...
Odkrywanie tajemnic umysłu – webinary na Tydzień Mózgu
09.02.2024 czytaj...
Wykorzystanie Laboratoriów Przyszłości w realizacji podstaw programowych różnych przedmiotów
25.01.2024 czytaj...