Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Czas egzaminów

04.05.2022

Maj to miesiąc, w którym są organizowane matury oraz egzamin ósmoklasisty. Przez cały rok wspieraliśmy merytorycznie nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. Proponowana przez nas oferta realizowała priorytet Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2021/2022: Wzmocnienie procesu nauczania i uczenia się języka polskiego, matematyki i języków obcych w celu poprawy wyników egzaminu zewnętrznego.

Wspieraliśmy nauczycieli w świadomym realizowaniu w szkołach podstaw programowych: z jednej strony zwracając uwagę na rozwijanie kompetencji kluczowych, a z drugiej strony – wykorzystując cele ogólne i szczegółowe w podstawach jako wymagania do egzaminów.

W tym roku szkolnym z naszej oferty szkoleń o tematyce powiązanej z egzaminami najczęściej zapraszani byliśmy na szkolenia rad pedagogicznych:

 • Analiza jakościowa wyników egzaminu ósmoklasisty jako warunek rozwoju ucznia, nauczyciela i szkoły – prowadzenie Barbara Iwanowska i Ewa Kondrat;
 • Egzamin ósmoklasisty zadaniem szkoły. Wskazówki do pracy z uczniami – prowadzenie Ewa Kondrat i Agnieszka Przybyszewska;
 • Wskazówki do pracy na podstawie wniosków z egzaminu ósmoklasisty dla edukacji wczesnoszkolnej – Agnieszka Przybyszewska.

 

Analizowaliśmy z nauczycielami wyniki z poprzednich lat, studiowaliśmy przykładowe zadania i omawialiśmy najczęściej spotykane u uczniów trudności, podając wskazówki metodyczne do dalszej pracy.

Poza szkoleniowymi radami pedagogicznymi w naszej ofercie szkoleniowej mamy propozycje dla nauczycieli przedmiotów egzaminacyjnych. Programy szkoleń zawierająwymagania wg aktualnego rozporządzenia MEiN, praktyczne aspekty zmian na przykładzie zadań z arkuszy egzaminacyjnych:

 • Analiza egzaminu maturalnego z geografii w latach pandemii – szkolenie;
 • Omówienie analizy wyników egzaminu ósmoklasisty – język polski. Wskazówki metodyczne – warsztaty;
 • Wymagania na egzaminie ósmoklasisty – język angielski;
 • Wymagania na egzaminie ósmoklasisty – matematyka;
 • Wymagania na egzaminie ósmoklasisty – język polski;
 • Wymagania na egzaminie maturalnym z historii;
 • Ćwiczenia do zadań z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego;
 • Ćwiczenia doskonalące część pisemną egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.

Szkolenia prowadzą konsultanci, doradcy metodyczni:Ewa Kondrat, Monika Kwidzyńska, Karolina Szostak-Lubomska, Agnieszka Szymczak, Małgorzata Trzeciak, Wanda Wakuła-Kunz oraz zaproszeni do współpracy egzaminatorzy: Joanna Rybicka-Lewandowska i dr Aleksandra Stolarczyk.

Trzymamy kciuki za uczniów mając nadzieję, że nasza oferta doskonalenia pomogła nauczycielom w przygotowaniach i przełoży się na dobre wyniki ósmoklasistów i maturzystów.

Ostatnie aktualności
Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” – o roli uważności i świadomości
12.06.2024 czytaj...
Studia podyplomowe z patronatem KPCEN Toruń
04.06.2024 czytaj...
Życzymy wszystkiego najlepszego
28.05.2024 czytaj...
STEAM-owe zajęcia w Wielkim Rychnowie
27.05.2024 czytaj...
Wokół paryskiej „Kultury” – konsultacje dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych
22.05.2024 czytaj...