Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen twitter kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Konkurs o Wielkich Polakach zakończony

29.04.2023

Tegoroczna edycja Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach poświęcona Mikołajowi Kopernikowi w 550. rocznicę urodzin została podsumowana w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku 27 kwietnia 2023 r.

Nagrodzono 25 laureatów konkursu, uczniów ze szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Pierwsze miejsce zajął Kacper Kujaczyński, uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Toruniu, którego przygotowywała Justyna Bacińska.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. W etapie szkolnym wzięło udział 737 uczniów z 69 szkół województwa. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 171 uczniów. W finale, czyli w etapie wojewódzkim, wzięło udział 45 osób.

Wśród zaproszonych gości byli Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Zbigniew Sosnowski – Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Gala obfitowała w gratulacje składane uczniom, nauczycielom i rodzicom oraz podziękowania osobom, które współorganizowały konkurs.

Z ramienia Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu dwie konsultantki: Małgorzata Pawłowska i Danuta Potręć pełnią funkcję przewodniczących komisji rejonowych (drugiej: miasto Toruń oraz powiaty: toruński, aleksandrowski i czwartej: miasto Grudziądz oraz powiaty: grudziądzki, chełmiński, wąbrzeski, świecki).

Wydarzenie uświetniło wystąpienie zespołu Slavic Voices.

 

Informacje i wyniki konkursu zamieszczone są na stronie organizatora Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach

www.gorsk.org.pl

Ostatnie aktualności
TORUŃSKI URZĄD DLA MŁODZIEŻY X edycja, rok szkolny 2023/2024
20.11.2023 czytaj...
O zdrowiu psychicznym poprzez sztukę
20.11.2023 czytaj...
Minecraft i jego potencjał edukacyjny – podsumowanie konferencji
17.11.2023 czytaj...
Breviarium kanonu kultury jako element edukacji klasycznej – bezpłatne szkolenie realizowane przez KPCEN w Toruniu w porozumieniu z ORE
13.11.2023 czytaj...
Październik pod znakiem szkoleń
08.11.2023 czytaj...