Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

W KPCEN-ie i razem z KPCEN. Blisko nauczyciela i ucznia

16.06.2023

Jesteśmy blisko nauczycieli i uczniów angażując się w różne działania, nie tylko o charakterze szkoleniowym. Towarzyszymy nauczycielom podczas ich pracy, inspirujemy, służymy wiedzą i doświadczeniem, doceniamy talenty i osiągnięcia najmłodszych.

  • Giganci Kujaw i Pomorza

Agnieszka Przybyszewska, wicedyrektor KPCEN w Toruniu uczestniczyła w pracach jury konkursu dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach cyklu „Giganci Nauki Kujaw i Pomorza”organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.„Giganci Kujaw i Pomorza” to cykl spotkań edukacyjnych upowszechniających wiedzę o osobach z regionu , których działalność przyczyniła się do rozwoju ważnych dziedzin naszego życia. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

•          Konkursy recytatorskie

Poezja recytowana przez najmłodszych uczniów porusza – mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas XVIII edycji konkursu recytatorskiego „Dobrze, ziemio…”, podczas którego uczniowie ze szkół podstawowych położonych na terenie ziemi dobrzyńskiej recytowali wiersze poetów z tego regionu oraz konkursu „Znów wędrujemy ciepłym krajem”,  dotyczącym poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Obydwa konkursy organizuje Szkoła Podstawowa w Czernikowie, a nasza konsultantka Danuta Potręć od wielu lat pracuje w jury, obecnie jako przewodnicząca.

  • Spacer edukacyjny z angielskim w tle

Konsultantki Justyna Miklaszewska i Maria Lesisz-Wojciechowska poprowadziły w Szkole Podstawowej w Janowie spacer edukacyjny „Angielski mimochodem, czyli elementy języka obcego na innych przedmiotach”. Kącik dydaktyczny, harmonogram przyciągnęły uwagę. Uczniowie – od zerówki do klasy VIII – bardzo aktywnie pracowali. Szkoła promuje swoje działania dotyczące nauczania języka angielskiego(przy różnych okazjach) i angażuje się w konkursy językowe.

  • Zajęcia doradców metodycznych

Agnieszka Szymczak, doradca metodyczny ds. matematyki poprowadziła lekcję otwartą „Mecz matematyczny” razem z Bartoszem Osenką w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Wielkim Rychnowie. W pokazie na temat realizacji matematycznego meczu uczestniczyło 10 nauczycieli i 14 uczniów.

Jarosław Rybszleger, doradca metodyczny ds. wychowania fizycznego pokazał na zajęciach edukacyjnych w Przedszkolu Miejskim „Bajka” w Wąbrzeźnie, jak aktywizować najmłodszych poprzez gry i zabawy ruchowe. Nauczycielki poznały nowe sposoby kształtujące motorykę dzieci i dowiedziały się, jak wykorzystać nietypowe sprzęty w zabawach ruchowych.

Ostatnie aktualności
Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” – o roli uważności i świadomości
12.06.2024 czytaj...
Studia podyplomowe z patronatem KPCEN Toruń
04.06.2024 czytaj...
Życzymy wszystkiego najlepszego
28.05.2024 czytaj...
STEAM-owe zajęcia w Wielkim Rychnowie
27.05.2024 czytaj...
Wokół paryskiej „Kultury” – konsultacje dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych
22.05.2024 czytaj...