Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Bądź mądrym przewodnikiem po cyfrowym świecie

22.03.2024

379 uczestników zalogowało się na konferencję, którą współorganizowaliśmy z Biblioteką Pedagogiczną w Toruniu – Zadbaj o swoich uczniów w cyfrowym świecie: higiena cyfrowa, profilaktyka e-uzależnień wśród dzieci i młodzieży oraz bezpieczeństwo w sieci. Konferencja objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Wystąpienia uświadomiły uczestnikom, jak zapobiegać negatywnym wpływom technologii na codzienne funkcjonowanie oraz rozwój dzieci i młodzieży, jak rozsądnie korzystać z mediów społecznościowych, smartfonów, komputerów. Przedstawione treści przez prelegentów: dr Joannę Celebucką (Dyskusje kliniczne wokół problemów związanych z nadużywaniem technologii cyfrowych), Grażynę Szabłowicz-Zawadzką (Higiena cyfrowa a cyfrowa rzeczywistość), Agnieszkę Przybyszewską (Co dorosły powinien wiedzieć o korzystaniu z cyfrowych urządzeń przez dzieci) oraz asp. szt. Marcina Matyska (Cyberbezpieczeństwo) mobilizowały do starań o jak najlepszą higienę cyfrową i do szerzenia świadomości wśród rodziców.

Dając do ręki dziecku, uczniowi narzędzia cyfrowe, nie zostawiajmy ich bez nadzoru. Efektywne, bezpieczne korzystanie z tak złożonych, pełnych pułapek narzędzi wymaga instrukcji i mądrego przewodnictwa.

Ostatnie aktualności
Toruński Urząd dla Młodzieży – X edycja podsumowana
09.04.2024 czytaj...
Dotrzymujemy kroku nowym technologiom
02.04.2024 czytaj...
Giganci Nauki Kujaw i Pomorza – konkurs
27.03.2024 czytaj...
Życzenia
25.03.2024 czytaj...
Bądź mądrym przewodnikiem po cyfrowym świecie
22.03.2024 czytaj...