Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

15.10.2024

W piątek zakończył się cykl webinarów, który organizowaliśmy z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

9 października Dorota Andrzejewska mówiła o Profilaktyce wypalenia zawodowego nauczycieli. Celem było nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie dbałości o dobrostan. Rozmawialiśmy o wypaleniu zawodowym, stresie i metodach budowania dobrostanu psychicznego. Drugie spotkanie poprowadziła Aleksandra Kondrat i dotyczyło ono Budowania higieny psychicznej oraz wrażliwości moralnej ucznia. Celem była rozmowa o kształtowaniu samoświadomości i budowaniu postawy prospołecznej. Moderatorem pierwszego dnia webinarów była Dominika Wojtasińska.

10 października Jolanta Serocka-Kondej wprowadzała do poszukiwań odpowiedzi na pytanie Jak współczesny nauczyciel może osiągnąć dobrostan? Mowa była m.in. o tym, czym naprawdę jest dobrostan, jak nie zatruwać sobie życia i o różnicach między pragnieniem a potrzebą. Potem Beata Bawej-Lisiecka poprowadziła webinar Mindfulness od podstaw – teoria i praktyka, w którym wyjaśniła, czym jest mindfulness i jak pomaga, jakie są metody działania oraz techniki relaksacyjne do zastosowania w szkole i w domu. Drugi dzień webinarowy prowadziła Małgorzata Pawłowska, wicedyrektor KPCEN.

11 października Agnieszka Przybyszewska, będąc jednocześnie moderatorem całego ostatniego spotkania, poprowadziła temat Uczeń z nadpobudliwością, czyli jaki? Sposoby na współpracę. Słuchacze dowiedzieli się, czym jest nadpobudliwość, jakie są sposoby na wydłużenie czasu skupienia oraz koncentracji uwagi. Poznali też przykłady, w jaki sposób wzmacniać dzieci i młodzież z nadpobudliwością. Ostatni webinar, dotyczący Psychologii pozytywnej w komunikacji, poprowadziła Dominika Wojtasińska. Prowadząca objaśniła pojęcie, zaprezentowała składowe dobrostanu – model PERMA, powiedziała o znaczeniu relacji, typach osobowości wg DISC w kontekście komunikacji, kwadracie komunikacji Schulza von Thuna oraz pracy z przekonaniami. Na koniec wyjaśniła, co robić, czego unikać, jak zadbać o siebie.

Miłym akcentem była obecność podczas webinarów Adrianny Szyperskiej-Ślaskiej, wizytatora Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy (Delegatura w Toruniu).

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w naszym wydarzeniu edukacyjnym. Życzymy Wam, żeby zdobyta wiedza przełożyła się na realny dobrostan Wasz i Waszych uczniów.

Ostatnie aktualności
Doradztwo zawodowe szansą na rzecz kształcenia zawodowego – relacja z konferencji wojewódzkiej
19.11.2024 czytaj...
Szkolimy się dla Was
08.11.2024 czytaj...
Świętujemy z Wami
08.11.2024 czytaj...
Doradztwo zawodowe szansą na rzecz kształcenia zawodowego - konferencja wojewódzka
07.11.2024 czytaj...
Od innowacji do integracji przedmiotowej - konferencja metodyczna
07.11.2024 czytaj...