Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.2.2025.AW)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram KPCEN linkedin
kpcen bip

Seminarium o sztucznej inteligencji i mediach społecznościowych

25.11.2024

Wszystkich zainteresowanych AI i edukacyjnymi aspektami sztucznej inteligencji zapraszamy 27.11. br. na seminarium online "Edukacja w cyfrowej erze: sztuczna inteligencja, media społecznościowe i wpływ algorytmów na dobrostan dzieci i młodzieży" organizowane przez naszego partnera w działaniu - Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, podczas którego wystąpi nasza konsultantka Jolanta Serocka-Kondej z tematem "Jak zwiększyć skuteczność personalizacji procesu nauczania dzięki Sztucznej Inteligencji?".

Doświadczając czwartej rewolucji przemysłowej, jesteśmy zmuszeni do zweryfikowania tradycyjnego myślenia o edukacji. Edukacja 4.0. to postępowe podejście do kształcenia, koncentrujące się na rozwijaniu u uczniów kluczowych umiejętności, niezbędnych do wytyczenia przyszłej ścieżki zawodowej. Personalizacja procesu nauczania to jeden z jej filarów. Podczas webinaru nauczyciele dowiedzą się, jak zwiększyć skuteczność personalizacji procesu nauczania dzięki Sztucznej Inteligencji w obszarze oceniania i udzielania wartościowej informacji zwrotnej. Poznają model chatbota - praktycznego narzędzia ułatwiającego  stosowanie elementów oceniania wspierającego.
Przed webinarem należy zarejestrować bezpłatne konto chatGPT: https://openai.com/chatgpt/

O prelegentce:

Jolanta Serocka-Kondej: konsultantka ds. informacji i promocji w KPCEN w Toruniu, innowatorka edukacji z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, trenerka i szkoleniowiec edukacji i biznesu, akredytowany coach ACC ICF (coaching życiowy, biznesowy i kariery), wykładowczyni akademicka Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu i Bydgoszczy, autorka kreatywnych projektów rozwojowych kierowanych do różnych grup wiekowych, zawodowych i społecznych, rzeczniczka konstruktywnego dialogu międzypokoleniowego, ambasadorka SI w dydaktyce. Chętnie podejmuje kolejne zawodowe i osobiste wyzwania. W życiu stawia na odwagę, autentyczność oraz efektywność w działaniu.

Dwa pozostałe wystąpienia dotyczą mediów społecznościowych oraz wpływu ich algorytmów na rozwój dzieci i młodzieży brzmią również interesująco. Zachęcamy do zapisów!

Szczegóły, program i zapisy znajdują się na www Biblioteki: ZAPISZ SIĘ

W lutym w KPCEN w Toruniu zorganizujemy konferencję dot. AI - warto obserwować naszą stronę www i media spolecznościowe.

Ostatnie aktualności
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2025 - skorzystaj z naszych webinarów
16.09.2025 czytaj...
Konferencja "Uczenie się przez całe życie jako kompetencja przyszłości"
18.09.2025 czytaj...
Konkurs na działania edukacyjne „Wokół historii regionu” – II edycja
17.09.2025 czytaj...
Konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży
17.09.2025 czytaj...
Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie - wspieramy placówki i wręczamy wojewódzkie certyfikaty
12.09.2025 czytaj...