Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram KPCEN linkedin
kpcen bip

Szkolimy się dla Was

05.03.2025

 „Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie" - słowa Vernona Howarda to nasze motto, dlatego każdego miesiąca nasi pracownicy poszukują sposobów na pogłębianie swojej wiedzy i doskonalenie umiejętności.

  • Agnieszka Szymczak w styczniu rozpoczęła kurs "Trenerski STEAM+", który potrwa do czerwca. Program przygotowuje do prowadzenia szkoleń, pomagając zdobyć narzędzia i umiejętności potrzebne do inspirowania innych pedagogów w kreatywnym łączeniu nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki w pracy z uczniami.
  • Dominika Wojtasińska 9 stycznia brała udział w szkoleniu dla redaktorów portalu Edupolis dotyczącym administrowania nową wersją strony, a kolejnego dnia w szkoleniu z dostępności cyfrowej wg najnowszych standardów WCAG, w którym wzięły udział także Kamila Rychlik i Anna Sawicka Banaszkiewicz. Obydwie formy doskonalenia zorganizował Urząd Marszałkowski w toruńskiej Bibliotece Pedagogicznej.
  • Katarzyna Stalkowska wzięła udział 15 stycznia w webinarium OUP "Matura z angielskiego: proste triki na maksymalne wyniki", a 23 stycznia uczestniczyła w konferencji online "Jak skutecznie angażować uczniów na lekcji języka obcego - perspektywa neurolingwistyczna''.
  • W konferencji "STEAM & AI w edukacji", którą organizowaliśmy z Uniwersytetem WSB Merito w Toruniu 3 lutego, wzięły udział Maria Lesisz-Wojciechowska i Anna Molenda. Anna Molenda była uczestniczką również w części praktycznej - warsztatach prowadzonych przez Jolantę Serocką - "Ocenianie wspierające uczenie się i rozwój z wykorzystaniem AI". 
  • 6 lutego w szkoleniu "Komunikacja i negocjacje – kompetencje przyszłości dyrektora szkoły" w ramach Akademii zarządzania organizowanej przez Sławomira Żebrowskiego, dyrektora KPCEN, wzięła udział większość naszego zespołu. Zajęcia poprowadził Adam Piasecki, autor, trener i mentor programów rozwojowych dla kadry zarządzającej oświatą oraz rad pedagogicznych.
  • 21 lutego w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Beata Bawej-Lisiecka, Justyna Miklaszewska i Anna Molenda wzięły udział w wydarzeniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla pracowników jednostek samorządowych - dyktandzie i wykładach językoznawców: dr hab. M. Gębki-Wolak, prof. UMK "Co zmieni się w polskiej ortografii w 2026 roku?" i dr S. Żurowskiego "Meandry komunikacji włączającej". 

Dbamy o aktualizowanie wiedzy i podnoszenie naszych kompetencji nie tylko dlatego, że idea lifelong learning jest nam bliska - przede wszystkim kierujemy się korzyścią uczestników naszych form doskonalenia i ich satysfakcją z efektywnych szkoleń w naszej ofercie.

 

Ostatnie aktualności
STEAM i AI w edukacji - seria szkoleń indywidualnych
06.03.2025 czytaj...
Technologie 3D w edukacji
13.03.2025 czytaj...
Uczenie się przez całe życie jako kompetencja przyszłości – konferencja wojewódzka
11.03.2025 czytaj...
Dzień Nowych Technologii w Edukacji – seria webinarów
04.03.2025 czytaj...
Ruch i taniec – metody i techniki terapeutyczne
06.03.2025 czytaj...